Jak zaplanować czas na naukę?


Już jutro początek nowego roku szkolnego. Bardzo dużo dzieci nie jest zadowolonych z tego faktu, ponieważ nie potrafią odpowiednio organizować swojego czasu na naukę i przez to mają potem kłopoty z zaliczaniem kolejnych kartkówek czy sprawdzianów. Możecie jednak pomóc Waszym pociechom uporać się z tym problemem. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziecie w poniższym wpisie.

art-1851483_1920 (1)
Jak zorganizować naukę?
W pierwszej kolejności, zadbajcie o właściwy kalendarz. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ można w nim zanotować wszystkie nadchodzące terminy istotnych wydarzeń szkolnych. Dzięki kalendarzowi biurowemu, Wasze dzieci już nigdy nie zapomną o kartkówkach czy sprawdzianach i zawsze będą miały szansę się do nich nauczyć. Warto podkreślić, że taki notatnik zawiera też bardzo funkcjonalny podział godzinowy dnia pracy, który znacznie ułatwia organizację. Zobacz w sklepie

Efektywna nauka nie jest możliwa, jeśli na biurku panuje chaos. Warto mieć funkcjonalny przybornik. Można tam umieścić artykuły piśmienne czy inne przedmioty biurowe. Najważniejsze jest to, że wszystko będzie odpowiednio posegregowane. Wasze dzieci zawsze będą miały szybko dostęp do konkretnych przyrządów, co zdecydowanie poprawi ich skuteczność w aspekcie wykonywania zadań domowych czy uczenia się do testów. Zobacz w sklepie

5902308700055-(1)

Nie zapomnij o samodyscyplinie
Co jeszcze zrobić, aby dzieci były bardziej efektywne w swoich szkolnych poczynaniach? Rodzice powinni przekonać je, że ważna jest samodyscyplina. Każdy z nich musi zdawać sobie sprawę, że czas na naukę to okres, kiedy trzeba uczyć się, a nie przeglądać, na przykład, profile społecznościowe. Pokus jest bardzo dużo, ale dzieci powinny wiedzieć, że lepiej raz porządnie nauczyć się, niż potem poprawiać niezaliczone sprawdziany. W konsekwencji, będą miały więcej czasu wolnego na zabawę czy surfowanie po Internecie.
Ważne jest też to, aby dzieci od razu odrabiały wszystkie swoje prace domowe. Na początku powinniście je przypilnować w tym aspekcie. Z czasem Wasze pociechy nabiorą systematyczności, co zaowocuje lepszymi wynikami. Jeśli będą robić zadania zaraz po przyjściu ze szkoły (a nie za kilka dni), to wtedy nabyte wiadomości są świeże i wszelkie czynności pójdą im znacznie szybciej oraz skuteczniej.

Powodzenia