Zadbaj o swoją koncentrację w pracy


Doskonała koncentracja jest kluczem do efektywnej pracy, dlatego warto wyeliminować wszystkie czynniki, które potencjalnie mogłyby nas rozpraszać. Czasami zupełnie nieświadomie odciągamy siebie od obowiązków, otaczając się zbędnymi gadżetami. Ważne jest także, aby zadbać o jak najwyższy komfort pracy – niewygodne siedzenie czy nieodpowiednie oświetlenie także mogą obniżyć naszą efektywność.

blog1

Zrezygnuj z dodatkowych przedmiotów

Najpoważniejszą przeszkodą w utrzymaniu koncentracji jest obecność wielu przedmiotów, które skutecznie rozpraszają naszą uwagę. Wystarczy, że na biurku pozostawimy luźno rozrzucone dokumenty, aby odruchowo zacząć je przeglądać. Ważne jest, aby na powierzchni biurka nie było żadnych zbędnych papierów – najlepiej uporządkować je w teczkach lub poukładać w segregatorach.

Pięknie na biurku kobiety czy mężczyzny będzie się prezentować szafka na dokumenty, ta poniżej ma rozdzielone nawet 10 szuflad o pojemności dokumentów do rozmiaru A4 i C4

imageshop

 

Jeśli poszukujecie coś tańszego ale równie eleganckiego to na pewno zadowolą Was szuflady

image (5)image (6)shop

Nie należy także otaczać się zbyt dużą ilością gadżetów. Warto odłożyć na bok telefon komórkowy, dzięki czemu nie będziemy odciągać się od pracy koniecznością wysłania wiadomości tekstowej czy zagrania na ulubionej aplikacji. Czyste, uporządkowane biurko na pewno nie będzie odwracać naszej uwagi.

image (2)shop

Zadbaj o komfort podczas pracy

Czasami nie możemy się skoncentrować na skutek niewygodnej pozycji za biurkiem. Twarde oparcie czy nieodpowiednio wyregulowana wysokość krzesła sprawiają, że przestajemy skupiać się na wykonywanym zadaniu. Warto pomyśleć o zakupie funkcjonalnej podpórki do pleców, która pomoże nam zachować przy biurku optymalną pozycję.

image (8) image (9) image (10) image (11)shop

 

 

Należy także zadbać o właściwe oświetlenie. Praca w zaciemnionych pomieszczeniach nigdy nie będzie efektywna, dodatkowo sprawiając, że poczujemy się bardziej senni. Jeśli wyeliminujemy wszystkie niesprzyjające czynniki, na pewno o wiele szybciej uda nam się wykonać służbowe obowiązki.

 

image (12)shop
Na koniec warto wziąć pod uwagę specyfikę pracy przed komputerem. Jeśli zależy nam na szybkim wykonaniu konkretnego zadania, powinniśmy wyłączyć wszystkie zbędne programy, które w danej chwili nie są nam potrzebne. Koncentracja jest kluczowa w każdej pracy, dlatego warto zastanowić się nad wyeliminowaniem wszystkich czynników rozpraszających.

Zachęcamy do uporządkowania miejsca wokół siebie by Twoja praca stała się bardziej efektywniejsza niż wcześniej