Jak wybrać lampę do pracy po godzinach?


ali-yahya-508556

Nocne życie praktykuje coraz więcej osób. Choć specjaliści dyskutują na temat negatywnego wpływu takiego trybu na zdrowie i próbują przekonać społeczeństwo do swoich racji, to jednak niejednokrotnie można spotkać wiele zapalonych świateł nawet o drugiej czy trzeciej w nocy. Wiele osób twierdzi, że „budzi się” dopiero w okolicach godziny 18. Co więcej, bardzo często ludzie biorą dodatkowe godziny pracy, nocne zmiany i tym podobne. Jak jednak pracować w takich warunkach, w których światło jest ograniczone? Jakie lampy wybrać, żeby nie oddziaływało to niekorzystnie na wzrok?


Listwy LEDowe jako ciekawa alternatywa lampy
Jeżeli biurko przy którym się pracuje posiada przymocowane szafki znajdujące się nad nim, można od spodu przymocować LEDowe listwy, które będą nie tylko doskonale się prezentować, ale także pozwolą na zaoszczędzenie miejsca na biurku. Co więcej – nierzadko dają o wiele więcej światła niż tradycyjne lampy. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że są stosunkowo tanie i z całą pewnością bardziej wydajne od zwykłych lampek. Do pracy najlepiej nadadzą się listwy świecące białym, zimnym światłem, ponieważ to właśnie ten rodzaj pobudza koncentrację i nie pozwala na jej spadek, przez co powierzone zadania będą wykonywane znacznie szybciej.

darwin-kong-312035
Lampy biurowe, które nadadzą się do nocnej pracy
Jeśli jednak nie ma do czego przyczepić świecącej listwy, należy znaleźć taką lampkę, która zapewniałaby wystarczająco dużo oświetlenia, a przy tym nie zabierała połowy miejsca na biurku. Zadaniem takiej lampy jest przede wszystkim sprawienie, aby pracowało się komfortowo i wydajnie. Zazwyczaj typów i rodzajów jest niezwykle dużo, więc bez problemu można dopasować je do stylu, w jakim jest urządzone miejsce pracy. Warto zwracać uwagę na to, aby lampa posiadała regulowane ramię albo klosz. Dzięki temu będzie można skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie aktualnie jest potrzebny. Dobrze jest także zorientować się jak duży jest strumień świetlny, aby lampka nie oświetlała jedynie punktowo jakiegoś przedmiotu.

_min1d17050398

Foto: Lampka na biurko Cep CLED-200 ze ściemniaczem

 

75768-20300-lampka_na_biurko_cep_cled_100_3w_ze_sciemniacz-800w
Foto: Lampka na biurko Cep CLED-100 ze ściemniaczem
 75769-20300-lampka_na_biurko_cep_cled_100_3w_ze_sciemniacz-800w

Foto: Lampka na biurko Cep CLED-100 ze ściemniaczem

 


95353-17330-lampka_energooszczedna_na_biurko_mauloffice_20-800w

Foto: Lampka na biurko Maul Office