Wybierz odpowiedni tornister dla swojego dziecka


blogtornister

Każde dziecko, które chodzi do szkoły, musi mieć odpowiedni tornister. To właśnie od tego elementu wyposażenia uzależniony jest nie tylko komfort dziecka, ale również zdrowie jego kręgosłupa. Czym kierować się przy wyborze tornistra dla ucznia?
pies

pony

flowwers1

 

 

Odblaski
Dobry tornister zawsze posiada elementy odblaskowe. To dzięki nim rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy są dobrze widoczne na drodze i mogą być bezpieczne. Mają one znaczenie zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy ściemnia się naprawdę wcześniej. Wybierając tornister, należy sprawdzić, czy elementy odblaskowe umieszczone są z każdej jego strony.

http://biurwa.pl/my-little-friend-tornister-szkolny-my-little-friend-kot-2015-o_l_13821.html

7 8 10 10

Szerokie ramiączka
Dobry tornister, z którym na plecach będzie dziecku wygodnie, posiada szerokie ramiączka, które wykonane są z miękkiego materiału. Koniecznie muszą być regulowane. Dzięki temu z tornistra dziecko będzie korzystało dłużej – regulacja sprawi, że będzie można je dopasować do zmieniającego się wzrostu pociechy.

5901137089157-(13)5901137089157-(10)
5901137089157-(14)

Klapy i zapięcia
Są to elementy, które najbardziej narażone są na powstawanie zniszczeń. W czasie nauki dziecko będzie otwierało i zamykało tornister kilka razy w ciągu jednego dnia. Zanim więc zdecydujemy się na kupno, powinniśmy dokładnie obejrzeć właśnie te elementy. Powinny one być wykonane naprawdę solidnie, ale jednocześnie dziecko nie może mieć problemów z ich otworzeniem. Ważne jest także, aby tornister nie otwierał się samodzielnie.

tornister z szerokim otwarciem tornister z szerokim otwarciem
tornister z szerokim otwarciem

Wybór odpowiedniego tornistra nie jest sprawą prostą. Wystarczy jednak pamiętać okilku podstawowych zasadach,aby zapewnić dziecku prawdziwy komfort i chronić jego kręgosłup przed powstawaniem skrzywień i innych wad.YOUTUBE

 

 

Kup tornister