Taśma samoprzylepna – do czego Ci się jeszcze przyda


Do czego wykorzystać można taśmę samoprzylepną?

Jest parę przedmiotów, bez których nie istniałoby biuro, choć z początku mogło by się wydawać, że nie są istotne. Wbrew pozorom, biuro to nie tylko pomieszczenie z biurkiem i krzesłem. Składa się na to wiele rzeczy. Przede wszystkim pracownik musi mieć wszystkie niezbędne akcesoria, które pozwolą mu pracować. Aby mu to zapewnić, trzeba zaopatrzyć go między innymi w różnego rodzaju segregatory, teczki, długopisy, ołówki, gumki, nożyczki, a także taśmy klejące. Na rynku można spotkać wiele rodzajów taśm i każda spełnia trochę inną rolę oraz jest wykorzystywana w różnych celach. Jakie są to typy i do czego ich używać?


Cienka taśma samoprzylepna – do czego służy?

Takie taśmy są najpopularniejsze i najczęściej to właśnie ten rodzaj spotyka się w sklepach. Są przezroczyste (chociaż nie zawsze) i posiadają różną szerokość. Świetnie sprawdzą się we wszystkich biurach, kiedy przypadkowo podarł się jakiś istotny dokument albo trzeba skleić dwie kartki razem. Po nałożeniu taśmy, napisy, obrazki i tym podobne rzeczy nie są zakryte i dobrze je widać. Można użyć je także do owijania i zabezpieczenia pakunku, który chcemy wysłać pocztą. Wówczas warto zdecydować się na grubsze taśmy. Ten typ można łatwo przerwać. Charakteryzuje go także słaby klej, który stosunkowo szybko wysycha i nie sklei cięższych przedmiotów.

zdjecie: Taśma klejąca biurowa Scotch Crystal krystaliczna 19mm x 33m, kupisz tutaj >>> 

Zobacz jak jeszcze możesz wykorzystać taśmę klejącą

Źródło pInterest. Szczegółowy opis jak wykonać takie naklejki znajdziesz tutaj >>>


Gruba taśma samoprzylepna – zastosowanie

Ten rodzaj taśm jest już bardziej „wyszukany” i często można go użyć wyłącznie w konkretnych sytuacjach i do odpowiednich przedmiotów. Cechuje je przede wszystkim duża elastyczność i odporność na mechaniczne urazy, takie jak przerwanie czy naderwanie. Posiadają także mocny klej, który złączyć może nawet niektóre elementy szafki, jeżeli uległa zniszczeniu. Oczywiście trzeba użyć w tym celu większej ilości listków taśmy niż jeden. Niektóre rodzaje grubych taśm posiadają specjalną, antypoślizgową fakturę. Można zakleić nią między innymi wnętrze biurowych szafek, dzięki czemu, przedmioty do niej włożone, nie będą się przesuwać.

Taśma dwustronna Tesa 50mm x 10m, kupisz tutaj >>>

 

 

 

Zobacz jak jeszcze możesz wykorzystać taśmę dwustronną

Źródło pInterest. Szczegółowy opis jak wykonać takie naklejki znajdziesz tutaj >>>

 

 

Źródło pInterest. Szczegółowy opis jak wykonać takie ramki znajdziesz tutaj >>>