Sprzątanie biura i firmy. Lista potrzebnych rzeczy


Sprzątanie biura i firmy czyli lista potrzebnych rzeczy
Sprzątanie biura i firmy czyli lista potrzebnych rzeczy

Jednym z absolutnie niezbędnych zadań do wykonania w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości czy rodzaju działalności, jest sprzątanie. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zatrudnianie agencji do sprzątania biur, dlatego warto posiadać listę kontrolną codziennych prac do wykonania oraz sprzęt i chemię gospodarczą niezbędną do utrzymania czystości i higieny w biurze i firmie.

Dlaczego czystość i porządek w miejscu pracy są tak istotne?

Utrzymywanie czystości w miejscu pracy nie tylko tworzy zdrowsze środowisko dla pracowników, ale także pomaga firmom zwiększyć wydajność i produktywność. Nieporządek na biurkach, resztki jedzenia czy mnóstwo niepotrzebnych dokumentów to tylko kilka najczęstszych przyczyn bałaganu w wielu firmach i instytucjach. Przeprowadzone badania potwierdzają, że czyste miejsca pracy zwiększa profesjonalizm i motywację pracowników oraz promuje zdrowe środowisko pracy.

Zalety dbania o czystość w firmie

Czyste biuro jest wizytówką firm. Ma ogromne znaczenie zarówno dla pracowników, jak i odwiedzających je klientów i kontrahentów. Doskonałą praktyką jest zapobieganie gromadzeniu się brudu, kurzu i bałaganu, a także dbanie o czystość i higienę na bieżąco.

Wydajność

Przeprowadzone badania dowodzą, że bałagan i nieporządek w pracy powoduje rozpraszanie uwagi pracowników. Codzienne sprzątanie przekłada się na przytulny, profesjonalny i estetyczny wygląd firmy, a dodatkowo poprawia koncentrację, kreatywność i produktywność.

Dobre samopoczucie

Czystość i doskonała organizacja w miejscu pracy pomaga w dbaniu o dobre samopoczucie pracowników, gości, kontrahentów i klientów firmy. Regularnie usuwane odpady i śmieci oraz systematycznie sprzątane powierzchnie i pomieszczenia firmowe sprawiają, że pracownicy są zdrowsi. Warto również myśleć o personelu i wszystkie miejsca pracy, toalety, kuchnię oraz pomieszczenia socjalne utrzymywać w czystości.

Dobre wrażenie

Czystość i estetyka w recepcji, biurze, pokoju konferencyjnym wpływa na pierwsze wrażenie. Uporządkowana i schludna przestrzeń biznesowa pokazuje profesjonalizm firmy oraz zachęca do podjęcia z nią współpracy wszystkich, którzy ją odwiedzają. Dlatego dobrym pomysłem jest utrzymywanie czystości nie tylko w pomieszczeniach, ale także w okolicach firmy.

Czystość w firmie to większe zarobki

Profesjonalnie wysprzątane środowisko pracy i zorganizowane biuro pozytywnie wpływa i zwiększa morale pracowników, a w efekcie może zwiększać zarobki całego przedsiębiorstwa.

Jak zadbać i utrzymać porządek w firmie?

Każde biuro, przedsiębiorstwo, instytucja i firma, niezależnie od wielkości, jest siedliskiem bakterii i zarazków. Regularne sprzątanie, czyszczenie i dezynfekcja to sposób, by zadbać o estetykę i wygląd miejsca pracy, ale także uniknąć chorób. Przygotowaliśmy listę kontrolną, z której dowiesz się jak zadbać o czystość i porządek w miejscu pracy.

Lista kontrolna sprzątania biura

Prowadząc firmę, pragniesz zapewniać czyste, estetyczne i zorganizowane miejsce do pracy, które pozytywnie wpływa na produktywność i kreatywność. Stworzenie zdrowego i przyjemnego środowiska do pracy wymaga regularnego sprzątania. Systematyczność jest szalenie istotna, dlatego warto przygotować plan sprzątania – codzienny i tygodniowy, tak aby na bieżąco dbać o porządek. Sprzątanie biura i firmy. Lista potrzebnych rzeczy

Jak dbać o czystość i porządek na biurku?

W jednym z ostatnich artykułów na naszym blogu zdradzamy mnóstwo cennych wskazówek, jak zorganizować biurko w pracy . Warto go przeczytać, ponieważ dobrze zorganizowane biurko ułatwia pracę i ogranicza bałagan.

Każdego dnia na koniec pracy:

  • Uporządkuj biurko, tak, abyś kolejnego dnia po przyjściu do pracy i mógł zabrać się za najtrudniejsze i wymagające skupienia zadania.
  • Pozostaw na nim jedną roślinę doniczkową i kilka bibelotów.
  • Trzymaj drukarkę, niszczarkę, kopiarkę, kosz na śmieci blisko biurka, aby móc pracować i przetwarzać dokumenty w wydajny sposób.
  • Użyj organizera na dokumenty, by ekspresowo oddzielić pocztę, dokumenty wymagające dalszego przetwarzana oraz dokumenty do archiwizacji.
  • Dezynfekuj powierzchnie, z których korzysta wiele osób: telefony, klamki, ksero, drukarki, zszywacze.

Raz w tygodniu dezynfekuj sprzęt biurowy:

Okruchy i pozostałości jedzenia, a także kurz gromadzą się na ekranie i obudowie komputera oraz w szczelinach pomiędzy klawiaturą. Dlatego:

Czyszczenie akcesori komputerowych-lista
Czyszczenie akcesori komputerowych-lista

Lista kontrolna czyszczenia kuchni i pomieszczeń socjalnych w firmie

Zadbaj o porządek w kuchni, łazience i pomieszczeniach socjalnych:

Regularnie dbaj o teren przed firmą

Otoczenie biura i firmy również wpływa na pierwsze wrażenie, dlatego pamiętaj o koszeniu trawy, zamiataniu liści, wsadzeniu kwiatów czy zbieraniu gałęzi na chodniku oraz w okolicach firmy. Nie zapominaj o myciu okien i drzwi wejściowych czy przycinaniu krzewów.

Niezbędne środki czystości do sprzątania firm

Biurko w pracy jest świetnym środowiskiem do rozwoju bakterii. W związku z tym tak ważne jest, aby systematycznie dezynfekować klawiaturę i telefon służbowy, blat biurka oraz wszystkie sprzęty biurowe. Zwróć uwagę na środki czystości niezbędne do mycia akcesoriów komputerowych i biurowych. W najlepszym sklepie z wyposażeniem dla biur znajdziesz: chusteczki do czyszczenia ekranów, chusteczki do czyszczenia obudów, wilgotne chusteczki do powierzchni plastikowych, pianki czyszczące do szklanych ekranów, pianki czyszczące do LCD oraz wiele innych niezbędnych preparatów.

Nie zapomnij posegregować dokumentów znajdujących się na biurku i przetrzeć blatu na mokro.

Wilgotna ściereczka z mikrofibry pomoże usunąć kurz i zanieczyszczenia z biurka, parapetów, półek, listw zasilających ramek do zdjęć.

Szczotka do kurzu ułatwi usuwanie zanieczyszczeń, pajęczyn i kurzu z szaf, sufitów, lamp oraz trudniej dostępnych miejsc i zakamarków. Pamiętaj, aby zawsze sprzątać od góry do dołu oraz aby dokładnie odkurzyć każdą powierzchnię.

Sprzątając w firmach i instytucjach, trzeba pamiętać, że monitory, klawiatura, obudowy komputerów, ekrany telewizorów i wyświetlaczy czy powierzchnie biurowe wymagają szczególnej pielęgnacji. Zwykły płyn i ściereczka jedynie nasilą zabrudzenia. Trudno dostępne powierzchnie, takie jak wgłębienia na klawiaturze, można bez problemu wyczyścić aerozolem ze sprzężonym powietrzem.

Środki czystości i preparaty do sprzątania biur, firm i instytucji – gdzie kupić najlepsze?

Niezależnie od wielkości firmy każde przedsiębiorstwo wymaga zastosowania chemii gospodarczej. Gdzie wybrać najlepsze środki czystości i artykuły higieniczne do firmy, instytucji i przedsiębiorstwa? Zaufaj ekspertom ze sklepu internetowego Biurwa.pl, w którym znajdziesz najlepszą chemię gospodarczą dla biur w atrakcyjnych cenach. W szerokiej oferty wybierz artykuły higieniczne takie jak mydła, pasty BHP, ręczniki papierowe, papiery toaletowe czy chusteczki kosmetyczne. Mnóstwo różnorodnych środków czystości ułatwi dbanie o czystość i higienę całym przedsiębiorstwie. O idealną higienę i perfekcyjną czystość w firmowej kuchni i łazience czy pomieszczeniu socjalnym zadbasz, wybierając płyny do naczyń, kapsułki do zmywarek, mleczka do czyszczenia powierzchni czy płyny do mycia blatów i urządzeń kuchennych. Szeroka gama chemii gospodarczej do łazienki ułatwi sprzątanie sanitariatów. Do sprzątania biura niezbędne są także wiadra i mopy, rękawice, worki na śmieci, płyny do mycia szyb, szczotki, środki do mebli oraz płyny do mycia podłóg, a także preparaty do dezynfekcji.