Skuteczna burza mózgów


Burza mózgów to bardzo często stosowane rozwiązanie w polskich firmach, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie konkretnego problemu. Czy jest to skuteczna opcja? Jak właściwie przeprowadzić burzę mózgów, aby osiągnąć zamierzone efekty?
Dlaczego warto stosować burzę mózgów?
Ta technika ma na celu doskonalenie decyzji grupowych. Uczestnicy burzy mózgów mają prawo do swobodnego wypowiadania się na dany temat. Każdy ma szansę, aby rzucić nowe światło na konkretną sprawę. Dzięki temu, w krótkim czasie powstaje bardzo wiele pomysłów (na bieżąco zapisywanych), które zazwyczaj prowadzą do znalezienia złotego środka. W związku z tym, burza mózgów to bardzo skuteczne rozwiązanie, które jest często praktykowane w polskich przedsiębiorstwach.
Co zrobić, aby burza mózgów była odpowiednio przeprowadzona?
Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie burzy mózgów musi zadbać o to, aby jej uczestnicy czuli się swobodnie i bez żadnego skrępowania wypowiadali swoje zdanie na dany temat. To klucz do sukcesu. Trzeba też zadbać o posiadanie odpowiednich atrybutów, które ułatwią przeprowadzenie tej skutecznej techniki.
Dobra burza mózgów nie obejdzie się bez magnetycznej tablicy kredowej. Można na niej zapisywać wszystkie idee, które będą inspiracją dla każdego uczestnika, aby jeszcze bardziej udoskonalić swoje pomysły.
Swoje zadanie w tym względzie spełni także magnetyczna tablica suchościeralna. Jej powierzchnia została wykonana ze stali lakierowanej. Notowanie pomysłów jest bardzo proste i szybkie. Ponadto, można na niej zawieszać kartki za pomocą magnesów.

Bardzo dobrym wyborem jest szklana tablica magnetyczna, która ostała wykonana ze szkła hartowanego. Posiada 4 otwory umożliwiające montaż w pionie lub poziomie. W zestawie jest instrukcja do montażu, 2 sztuki mocnych magnesów oraz marker, za pomocą którego będą zapisywane wszystkie pomysły.
Do przedstawienia problemu – który będzie omawiany na burzy mózgów – może posłużyć na przykład ekran projekcyjny na trójnogu. Jest łatwy i szybki do rozłożenia, dlatego praca z nim to czysta przyjemność.

zobacz