Rodzaje tablic do firm, szkół i biur – jak wybrać tę najlepszą?


Wiele firm, instytucji i korporacji niezależnie od branży posiada sale konferencyjne, w których prowadzi spotkania zespołu lub z klientami. Tablice są jednym z najpopularniejszych przedmiotów niezbędnych w szkołach, biurach, organizacjach i instytucjach. Poznaj różne rodzaje tablic do firm, szkół i dowiedz się, dlaczego warto je mieć w swojej firmie, biurze, szkole

Rodzaje tablic do szkół, biur
Rodzaje tablic do szkół, biur

Spis treści:

  • Do czego przyda się tablica?
  • Tablica – gdzie można jej użyć
  • 4 powody, dla których powinieneś mieć tablicę w swoim biurze i domu
  • Ranking tablic do firm, szkół i biur

Do czego przyda się tablica?

Tablica to pomoc dydaktyczna, która ułatwia organizowanie szkoleń, dzielenie się wiedzą, prezentowanie oferty klientom czy organizację konferencji. Jest niezbędna w salach lekcyjnych, wykładowych i konferencyjnych oraz w każdej firmie i domowym biurze. Tablice sprawdzają się także w domowej kuchni czy w pokoju dziecięcym. Mogą być wykonane z porcelany, szkła czy plastiku.

Znajdują zastosowanie podczas spotkań, konferencji, narad i burz mózgów zespołu, także szkoleń, prezentacji. Sklep z wyposażeniem biur Biurwa.pl oferuje wiele rodzajów tablic dla firm, które różnią się funkcjonalnością czy rozmiarem. Ich popularność w niemal każdym sektorze wynika z faktu, że tablice są łatwe w użyciu i wielokrotnego użytku.

4 powody, dla których powinieneś mieć tablicę w swoim biurze i domu

Pojawiły się w latach pięćdziesiątych, jednak dopiero kiedy wynaleziono marker do tablic suchościeralnych sprawiło, że tablice magnetyczne zyskały ogromną popularność na całym świecie. W porównaniu do tablicy kredowej, tablice magnetyczne nie pozostawiają kredowego pyłu, są łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości, a pisanie na nich jest bardziej przejrzyste. Można używać ich do prezentacji materiałów za pomocą magnesów czy wyświetlania slajdów i filmów.

Rodzaje tablic do firm
Tablica pomaga pozbierać myśli

Wpływa na produktywność

Proces rysowania i pisania na tablicy angażuje słuchaczy zarówno psychicznie, jak i fizycznie, dzięki czemu korzystnie wpływa na produktywność pracowników. Badania dowodzą, że aktywność neuronowa podczas konferencji, narad zespołu czy spotkań z kontrahentami jest znacznie większa podczas używania tablicy.

Poprawia zaangażowanie

Wykorzystanie tablic w firmach i instytucjach zachęca pracowników do pracy zespołowej. Z tablicy może korzystać wiele osób w dowolnym momencie, dzięki czemu jest to narzędzie, które ułatwia interakcje podczas spotkań czy rozmowy kwalifikacyjnej.

Jest przyjazna dla środowiska

Na tablicy magnetycznej piszemy specjalnym flamastrem, który nie pozostawia osadu jak kreda szkolna. Wszystko można zetrzeć za pomocą gąbki, by przygotować jej przestrzeń na kolejny dzień pracy w biurze.

Tablica suchościeralna w firmie

Jest łatwa w użyciu

Tablica to absolutny must-have każdego biura. Pozwala zapisywać pomysły podczas burzy mózgów czy prezentować punkt widzenia w trakcje spotkania z kontrahentami lub objaśniać, czy rozrysować coś podczas szkolenia lub konferencji. Magnetyczny flipchart można także wykorzystać do powieszenia wykresów czy pomocy dydaktycznych przy pomocy magnesów.

Ranking tablic do firm, szkół i biur

Tablica kredowa

Choć znamy ją ze szkoły, to nadal pojawia się w różnych biurach i instytucjach. Tablica kredowa niezbędna do pisania na niej jest nie tylko kreda, ale także gąbka do ścierania na mokro i sucho. Jej stosowanie generuje powstawanie pył.

Tablica korkowa

Tablica korkowa służy do przypinania karteczek. Może służyć jako tablica pracownicza, która ułatwia organizację pracy czy informuje o ważnych spotkaniach w życiu firmy, a także realizacji zadań. To estetyczny sposób na prezentację ogłoszeń i informacji w szkole czy w domu.

Tablica magnetyczna

W rankingu najlepszych tablic do firm, które można wykorzystać także w domu i szkole, nie może zabraknąć tablicy magnetycznej. Może ona służyć do zapisywania notatek, przyczepiania wykresów czy ważnych informacji za pomocą magnesów. Suchościeralna tablica magnetyczna prezentuje się elegancko w każdym biurze, ułatwia pracę zespołu i może być dekoracją biura czy sali konferencyjnej.

Tablica NANO CLEAN NOBO

Tablica akrylowa

Ogromną popularnością w sklepie z wyposażeniem dla biur i firm Biurwa.pl cieszą z się na przykład tablice akrylowe suchościeralne, które można ustawić na biurku lub powiesić na ścianie. W zależności od potrzeb można wybrać tablice magnetyczne ceramiczne, lakierowane lub szkolne, te obrotowo-jezdne sprawdzą się w większych firmach, gdzie są stosowane w różnych pomieszczeniach biurowych.

Tablica suchościeralna Nobo szklana do domu

Flipchart

Jednym z rodzajów tablic, które znajdują zastosowanie w każdej firmie i instytucji, bez względu na jej wielkość czy branżę, są flipcharty. Wybierz wygodne, lekkie i mobilne tablice z lakierowaną suchościeralną powierzchnią. W razie potrzeby możesz zakupić do nich niezbędne akcesoria oraz prezentery.

Reasumując, tablice na stałe zagościły w świecie biznesu, z powodzeniem można ich także używać w szkołach, przedszkolach, w pokoju dziecka czy w domowym biurze. Zajrzyj na Biurwa.pl i wybierz idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Zobacz jak ciekawe potrafią być jeszcze tablice