Rodzaje pojemników do archiwizacji dokumentów


W biurach ogromne ilości papierów i dokumentów to normalność. Można się jednak stosunkowo szybko pogubić. Wówczas znalezienie jednej, konkretnej strony może graniczyć z cudem, co dodatkowo zwiększy stres związany z pracą, ponieważ każda czynność będzie zajmowała dużo więcej czasu. Można jednak w dosyć prosty sposób temu zapobiec. Istnieją bowiem różnorakie pojemniki do archiwizacji dokumentów, w które włożyć można papiery posegregowane na przykład kategoriami albo według ważności. Inną opcją jest umieszczanie w jednym segregatorze wypełnionych dokumentów lub chwilowo niepotrzebnych, a w drugim – to, co jeszcze czeka na wykonanie. Jakie są jednak ich rodzaje i co można w nich przechowywać?
Kartony archiwizacyjne
Są to najprostsze spośród segregatorów, kartonowe pudełka. Ich zaletą jest fakt, że są tanie i nawet jeśli się zniszczą – nie będzie żal ich wyrzucić. Wystarczy kupić nowe. Wykorzystywane są najczęściej do porządkowania oraz przechowywania danych osobowych, różnych pism z urzędu i innych dokumentów. Pomimo tego, że są zbudowane tylko z tektury, to jednak nierzadko są dodatkowo wzmacnianie, co gwarantuje doskonałą jakość i wbrew pozorom wysoką wytrzymałość na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (takich jak wilgoć), a także mechaniczne uszkodzenia (między innymi zgniecenie, rozdarcie czy pęknięcie z powodu przeciążenia). Dosyć często powlekane są specjalnymi preparatami, które zapewniają śliską fakturę (wiąże się to z odpornością na zalanie), a co więcej nadają im kolorowy wygląd, co przydaje się podczas szybkiego znalezienia odpowiedniego segregatora (jeśli są różnokolorowe, nie ma obawy o pomyłkę). Takie kartony nie zajmują dużo przestrzeni, a mogą pomieścić w sobie duże ilości dokumentów.

 

pojemnik-archiwizacyjny-a4

 

pojemnik-archiwizacyjny-esseltePlastikowe segregatory

Ten typ jest o wiele bardziej wytrzymały na wszelakie uszkodzenia, ale także droższy. Bardzo często posiadają okrągłe otwory otoczone metalowymi obwódkami. Wsuwa się w nie palec i dzięki temu możliwe jest sprawne zsunięcie segregatora na przykład z jakieś górnej półki.

 

Dekoracyjne pudła archiwizacyjne

Jeśli poszukujesz pojemników które oprócz użyteczności mają również dobrze wyglądać- podobają Ci sie kolory niebieskie, różowe to na pewno przypadną Ci do gustu pudła archiwizacyjne LEITZ. Z laminowaną powierzchnią i metalowymi okuciami na krawędziach dla lepszej ochrony Twoich dokumentów i wytrzymałości przy przenoszeniu. Spodoba Ci się to, że kiedy nie jest używane, można je złożyć, aby zaoszczędzić miejsce. Dodatkowo można zakupić inne produkty z serii WOW LEITZ

PUDŁO-LEITZ