Jak przechowywać tajne dokumenty


SECURE2

Jak przechowywać tajne dokumenty?

Praktycznie w każdej branży pojawiają się wrażliwe dane lub dokumenty, nad którymi należy sprawować szczególną pieczę. Nieważne, czy mowa o biurze rachunkowym czy poradni lekarskiej – każdy, nawet jednoosobowy sekretariat powinien posiadać system archiwizacji dokumentów wymagających wyjątkowej dyskrecji.


Szafa na dokumenty – dyskrecja to podstawa
Jednostka prawnie zobowiązana do zachowania tajemnicy w odniesieniu do konkretnych rodzajów informacji powinna koniecznie posiadać na wyposażeniu zamykaną na klucz szafę na dokumenty. Jest to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób zabezpieczenia wrażliwych danych. Wbrew pozorom nie zawsze są to okazałe meble, które zajmują cenną przestrzeń. Wielu producentów oferuje również modele zamykane na klucz, lecz w stosunkowo niewielkim wydaniu.

szafka-na-dokumenty-grand-yl-sm10-10-szuflad

FOTO: Szafka na dokumenty metalowa na zamek GRSM10, Na 7 szuflad GRSM07

 


Aktówki papierowe – podstawa wyposażenia sekretariatów
Każdy sekretariat powinien zaopatrzyć się w papierowe aktówki. Są one lekkie i zajmują wyjątkowo mało miejsca, a pozwalają bezpiecznie osłonić wrażliwą dokumentację. Nie muszą to być jednak cienkie modele, mieszczące maksymalnie zaledwie kilkanaście kartek. W sklepach z zaopatrzeniem biurowym łatwo znaleźć również egzemplarze, które pomieszczą zdecydowanie więcej dokumentów!

teczka-z-gumka-donau-a4-kartonowa-gladka-3-skrzydlowa

FOTO: Teczka tekturowa Donau z gumką, gładka


Plastikowe szafki na dokumenty i kilkupoziomowe pojemniki
Dla mniejszych sekretariatów doskonałą propozycją będą szafki na dokumenty zamykane na klucz, jednak wykonane z plastiku. Są one tańsze i lżejsze, niż ich metalowe odpowiedniki, a również gwarantują pełną dyskrecję. Ciekawym rozwiązaniem są także kilkupoziomowe pojemniki na dokumenty. Od szafek odróżnia je to, że nie zabezpiecza ich żaden zamek. Mimo to doskonale chronią dokumenty przed niepożądanymi spojrzeniami.

MNZk9kpTURBXy9jZjEyYmI4MGIxOTc5MmY2MDhiNTQ4OTUxNDU1YTYyMC5qcGeQgQEB

FOTO: Szafka plastikowa na dokumenty Grand 5 szuflad na zamek GR-SP05

 

 

bb8745b1bfc8f0ea25fcc4a658651c19eb09d74e2e037533208718b54e2e4054FOTO: Pojemnik na dokumenty Durable Varicolor z 5 szufladkami


Teczki papierowe, kopertowe, plastikowe i z przegródką – w które inwestować, a których unikać?
Przed niezwykle szerokim wyborem staną sekretariaty, które postanowią przechowywać dokumentację w teczkach. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu można znaleźć egzemplarz ściśle pasujący do indywidualnych preferencji. Jedynym kryterium, jakie należy obowiązkowo zachować, jest ich nieprzezroczystość – jedynie takie modele spełnią właściwie swoje zadanie.

 

5902156031400

Foto: Teczka Box PP Panta Plast na gumkę Paris A4

image

Foto: Teczka Panta Plast A4 6 kieszeniami Tai Chi