Co potrafi nowoczesny kalkulator?


Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że w XXI wieku technika rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu każdy z nas może korzystać z różnych urządzeń, które ułatwiają nam szybsze i wygodniejsze wykonywanie codziennych obowiązków. Nie zapowiada się, aby ten trend w najbliższym czasie miał ulec zmianie. W przypadku kalkulatorów jest podobnie. To nie tylko urządzenia, które potrafią dodawać i odejmować, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Kalkulator dzisiejszych czasów może bowiem o wiele więcej. Jakie są jego możliwości?

kalkulator
Kalkulator naukowy – jakie ma funkcje?
Na pierwszy rzut pójdzie kalkulator naukowy. Jest to nowoczesne urządzenie, które przyda się w każdym miejscu, w którym praca łączy się z wykonywaniem tych prostszych i bardziej zaawansowanych równań matematycznych. Jakie są jego najważniejsze możliwości obliczeniowe? To między innymi rozkład liczb na czynniki, funkcje trygonometryczne i hiperboliczne, wartość bezwzględna, logarytm dziesiętny (a także naturalny i o dowolnej podstawie), tabela funkcji, silnia, kombinacje i permutacje, ułamki zwykłe, potęga i pierwiastek dowolnego stopnia czy statystyka i regresja. Ponadto, to urządzenie umożliwia konwersję współrzędnych biegunowych i prostokątnych oraz konwersję jednostek kąta (DEG, RAD, GRA).

Kalkulator naukowy
Kalkulator biurowy
W każdym biurze powinien znaleźć się także ten kalkulator. Jakie są najważniejsze funkcje tego nowoczesnego i funkcjonalnego urządzenia posiadającego 14-pozycyjny wyświetlacz? Najbardziej istotne jest to, że sprzęt umożliwia obliczanie podatku TAX czy wyliczanie konkretnej marży MU. Warto zaznaczyć, że ten produkt charakteryzuje się także podwójnym zasilaniem, optymalnymi wymiarami i bardzo łatwą obsługą.

KALKULATOR BIUROWY

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy jest kalkulator drukujący. To urządzenie pozwala na dwukolorowy wydruk i ma wyświetlacz składający się z 14 cyfr oraz licznik pozycji i zasilanie sieciowe. Poza tym, pozwala miedzy innymi na konwersję walut, obliczenia podatkowe TAX, obliczenia delta % czy obliczenia marżowe.
KALKULATOR DRUKUJĄCY