Pierwsza wyprawka – dlaczego warto pozwolić dziecku wybrać?


Sierpień to doskonały moment, aby zacząć kompletować wyprawkę szkolną dla dziecka. Coraz więcej dorosłych decyduje się na wspólne zakupy z pociechą. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Dlaczego dziecko powinno wybrać sobie wyprawkę?
Rodzice nie bez przyczyny zabierają pociechy na zakupy. Dzięki temu dzieci bardziej utożsamiają się z kupionymi produktami. Wybierają elementy, które podobają im się pod kątem wizualnym. Dzieci decydują się na zeszyty z bohaterami z kreskówek czy piórniki z herbami piłkarskich klubów. Jest to ważny aspekt w sferze mentalnej. Jeśli dzieci same wybiorą elementy wyprawki, to chętniej będą ich używać, co pozytywnie wpłynie na systematyczność w wykonywaniu zadań, uczeniu się do kartkówek i sprawdzianów oraz chodzeniu do szkoły. Jeżeli nie masz możłiwości kupna „na żywo” produktów warto by dziecko razem z Tobą zasiadło przed komputerem.
Co powinno znaleźć się w wyprawce?
W naszym sklepie nie brakuje produktów, które przypadną do gustu najmłodszym. Dziewczynki mogą wybrać np.: plecak z kotkiem, który będzie towarzyszył im w każdej szkolnej wędrówce. Do zestawu dołączony został piórnik i worek na obuwie (gratis).
image
Należy nabyć odpowiednią ilość zeszytów (w kratkę oraz linię). Trzeba wziąć pod uwagę liczbę przedmiotów oraz kupić kilka dodatkowych produktów z tej kategorii (które będą służyły jako brudnopis lub element do ćwiczeń przed kartkówkami czy sprawdzianami).
image (1)
Nie można zapomnieć o piórniku. Dzieci na pewno będą zachwycone motywem Angry Birds. Dorośli docenią zaś fakt, że piórniki z tej serii posiadają pełne wyposażenie, które zawiera 10 kredek szkolnych, 10 flamastrów, 2 ołówki HB z gumką, linijkę, temperówkę, gumkę do ścierania, a także notesik (6,5×10cm).
image (2) image (3)
Ważne są również długopisy.

Artykuły piśmiennicze, wybierane przez dzieci, są najczęściej kolorowe, dlatego warto dokładnie dopytać się syna czy córkę o ich ulubioną barwę.
Oprócz tego, w wyprawce powinny znaleźć się kapcie na przebranie, podręczniki do przedmiotów, blok techniczny i rysunkowy, nożyczki, klej, farby, strój na zajęcia z wychowania fizycznego, zestaw pędzli oraz plastelina.