Papier kancelaryjny i papier podaniowy co to?


Co to jest papier kancelaryjny?

Artykuły papiernicze są absolutnym must-have każdego biura, instytucji i domu. Jednym z produktów, który znajduje zastosowanie w różnego rodzaju firmach, jest papier kancelaryjny. Coraz częściej jest również używany w szkołach przy pisaniu prac stylistycznych. Co to takiego, jak i do czego można go wykorzystać? Przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy wszystkie kwestie dotyczące tego papieru.

PAPIER KANCELARYJNY W LINIE

Papier kancelaryjny – czyli jaki?

Nazywany jest także papierem podaniowym i służy do sporządzania referatów, pism, prac stylistycznych, aktów urzędowych czy podań. Jest praktyczny, nie wymaga zastosowania komputera, a przygotowane na nim dokumenty są przejrzyste i czytelne. Papier podaniowy dostępny jest w różnych formatach A4 oraz A3. Dodatkowo dzieli się na linię oraz w kratkę. Ten pierwszy w formacie A3 wykorzystuje się tak jak już wcześniej wspominaliśmy do pisania prac stylistycznych, sprawdzianów w szkole.

Jak wygląda papier kancelaryjny?

Zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy zwykłą białą kartką papieru, papieru do drukarki a papierem kancelaryjnym? Arkusz kancelaryjny ma gramaturę maksymalnie 60 g/m2, natomiast ten biurowy ma gramaturę ok. 80 – 150 g/m2. Gramatura decyduje o grubości arkusza i wpływa na jego jakość. W sklepie z wyposażeniem biur Biurwa.pl możemy wybrać:

  • papier kancelaryjny A4 210×297
  • papier kancelaryjny A3 297×420

Do czego używać papieru kancelaryjnego?

Papier podaniowy znajduje zastosowanie w instytucjach, urzędach, biurach, gabinetach, sekretariatach czy szkołach. Używany jest do pisania oficjalnych pism urzędowych oraz ręcznego sporządzania ważnych dokumentów. Przygotowane na nim dokumenty wyglądają estetycznie i profesjonalnie. Przykuwają uwagę potencjalnych partnerów biznesowych, a to sprawia, że papier ten jest ceniony nie tylko przez pracowników biurowych, asystentki i sekretarki, ale także właścicieli. Ponieważ dostępny jest w linie lub kratki ułatwia to ręczne wykonywanie pism oraz wpływa na estetyczny wygląd i wyraźne pismo a co za tym idzie przyjemne czytanie.

Rodzaje

W przeciwieństwie do znanego wszystkim papieru ksero i papieru do drukarki, który jest biały i jest dostępny w kratkę lub linie. Po złożeniu papieru podaniowego otrzymujemy wygodny format A4. Ułatwia sporządzanie pism, które prezentują się elegancko bez konieczności użycia drukarki. Wiele osób zastanawia czy ma marginesy? A więc odpowiadamy: nie ma marginesów.

Papier kancelaryjny w sklepie Biurwa.pl

Arkusze są niezbędnym wyposażenia biur, sekretariatów, urzędów i instytucji. Zastanawiasz się, gdzie kupić? W naszym sklepie internetowym z wyposażeniem dla firm znajdziesz papier kancelaryjny A3 w kratkę, A3 w linie oraz A4 w kratkę (często zastępowany przez brulion). Papier podaniowy (kancelaryjny) dostępny jest w 2 różnych ryzach:

Papier kancelaryjny – podsumowanie

Reasumując, ten rodzaj papieru jest praktycznym wyposażeniem każdego biura, choć nadal niedocenianym. Można go wykorzystać na wiele różnych sposobów, a wyjątkowa jakość sprawia, że sprawdzi się w szkole, na studiach, w biurach i urzędach oraz w domu.

Jest wiele różnych papierów. Jeśli szukasz takiego pod wizytówki lub na zdjęcia poczytaj w naszym blogu o papierze satynowym. Jeśli natomiast masz cały czas problem z rozróżnieniem rozmairów papieru zobacz jak fajne zestawienie dla Ciebie przygotowaliśmy >>>