Papier do zadań specjalnych


Większości z nas papier kojarzy się przede wszystkim jako rzecz, na której można coś szybko zanotować. Bardzo dużo osób używa go też w czasie pracy przy komputerze. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że coraz popularniejszy jest też papier specjalistyczny. W jakich celach się go używa? Jakie stwarza możliwości? O tym wszystkim dowiecie się z naszego wpisu na ten temat.
Papier specjalistyczny – rodzaje
Na rynku znajduje się coraz więcej takich właśnie artykułów. Dają one różne możliwości zastosowania, dlatego należy spodziewać się, że w kolejnych latach usłyszy o nich jeszcze więcej osób. Co zaliczamy do tej grupy? Na pewno jest to papier fotograficzny. Nie jest to jednak jedyne nowoczesne zastosowanie. Warto też w tym miejscu wymienić papier samoprzylepny, do wydruków wielkoformatowych, wizytówkowy, satynowany czy kredowy.
Jakie zastosowanie mają papiery specjalistyczne?
Rozpocznijmy od papieru fotograficznego, który rewelacyjnie nadaje się do druku dużej ilości zdjęć, plakatów, a także grafik. Warto też podkreślić, że jest błyszczący oraz kompatybilny z drukarkami atramentowymi, co stanowi dużą zaletę.
imageshop

Bardzo fajnym produktem, wybieranym często przez młodych rodziców jest papier fotograficzny z magnesem. Wystarczy nadrukować wybrane zdjęcie i już można mocować je na lodówce 😉 Można też drukować plany lekcji, ulubione cytaty, dyplomy o czym tylko zamarzysz

papier foto  image (1)shop
Jakie możliwości stwarza nam papier samoprzylepny? Można go umieścić w konkretnej lokalizacji bez obawy, że zaraz spadnie. Jest świetnie wykonany i nie może dziwić, że tak wiele osób po niego sięga. Szeroka gama kolorystyczna i grubość nie będzie ograniczać Twojej wyobraźni

image (2) do sklepu

Papier satynowany także może nam się bardzo przydać – szczególnie jeśli chodzi o ważne wydruki. Dlaczego? Trzeba zaznaczyć, że ten rodzaj papieru zapewnia doskonałą jakość wydruków, a także kopii. Dzięki temu, jest coraz bardziej popularny. Świetnie sprawdza się przy druku cyfrowym. Nie można nie wspomnieć, że papier satynowany służy do tworzenia rewelacyjnie wyglądających ulotek, raportów, wkładek, ofert i informatorów.

Coraz większe zastosowanie ma też papier wizytówkowy. W jakim celu można go używać? Na przykład do wydruku wizytówek, menu, certyfikatów, zaproszeń czy dyplomów.

Z kolei papier do wydruków wielkoformatowych służy do tworzenia elementów o wysokiej rozdzielczości. Do tej grupy możemy zaliczyć mapy, aplikacje CAD, plany oraz projekty architektoniczne.
image (6) do sklepu