Niezbędne urządzenia biurowe w firmie


Istotnym elementem wyposażenia każdego biura, niezależnie od jego wielkości czy rodzaju prowadzonego biznesu, są urządzenia biurowe. Niezbędne urządzenia biurowe ułatwiają pracę w jednoosobowej firmie, jak i niewielkim przedsiębiorstwie czy ogromnej korporacji. Poznaj listę urządzeń biurowych, które ułatwią pracę w każdej firmie, taki niezbędnik.

Spis treści:

 • Co to jest sprzęt biurowy?
 • Lista niezbędnych urządzeń biurowych
 • 1. Komputer stacjonarny lub laptop
 • 2. Drukarka
 • 3. Niszczarka papieru
 • 4. Drukarka etykiet
 • 5. Bindownica
 • 6. Gilotyna i trymer
 • 7. Laminator
 • 8. Tester banknotów
 • 9. Waga
 • 10. Metkownica
 • 11. Kasa fiskalna

Co to jest sprzęt biurowy?

Sprzęt biurowy to urządzenia zakupione przez firmę, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. To element wyposażenia biura często niezbędny do prowadzenia działalności. Niezależnie od rodzaju prowadzonego biznesu większość firm potrzebuje komputera, drukarki czy niszczarki.

Lista niezbędnych urządzeń biurowych

1. Komputer stacjonarny lub laptop

Żyjemy w czasach, gdy każda firma do prowadzenia biznesu wykorzystuje komputer. Komputer zdecydowanie jest niezbędnym urządzeniem w każdej firmie również laptop jest niezbędny do promocji i rozwoju biznesu online zdecydowanie ułatwia dokonywanie urzędowych spraw, przyspiesza wiele zadań i czynności.

Komputer stacjonarny sprawdza się w większości przedsiębiorstw i instytucji. Laptop to świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą spotkania z klientami, gdyż ułatwia prezentację oferty firm- taki laptop do doskonały wybór dla osób podróżujących i pracujących zdalnie z własnego domu.

Dlaczego naszym zdaniem jest niezbędny? Ponieważ pozwala pracować w każdym miejscu – w domu, w pracy, w ogrodzie, w kawiarni oraz każdego innego zakątka na świecie. Obecnie wiele firm wprowadza do sprzedaży ciekawe ergonomiczne sprzęty ułatwiające i usprawniające pracę.

2. Drukarka

W firmach, instytucjach, korporacjach i przedsiębiorstwach na całym świecie każdego dnia wykorzystywane są drukarki. Stały się one bardzo nowoczesnymi urządzeniami. Ewoluowały od czarno-białych po kolorowe, wielofunkcyjne urządzenia do kopiowania i skanowania, które działają bezprzewodowo. Istnieją różne rodzaje drukarek komputerowych.

Najpopularniejszymi są drukarki laserowe, drukarki atramentowe oraz urządzenia wielofunkcyjne dlatego posiadając firmową drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne. Warto zauważyć, że drukarki mogą być wielofunkcyjne czyli służące również do kopiowania i skanowania. Pamiętaj trzeba zaopatrzyć się również w tusz i toner do drukarki, a także papier ksero i papier ksero kolorowy.

Papier ksero kolorowy. 10 kolorów w mixie 200 arkuszy
Papier ksero kolorowy w mixiehttps://biurwa.pl/papier-ksero-kreska-a4-80g-mix-intensywny-10-kolorow-200-arkuszy

3. Niszczarka papieru

W dzisiejszych czasach kolejnym urządzeniem biurowym absolutnie niezbędnym w każdej firmie jest niszczarka do dokumentów. To bezpieczny sposób niszczenia papierów zawierających poufne informacje lub dane wrażliwe. Istnieją różne rodzaje niszczarek, jeśli masz ograniczoną przestrzeń w niewielkiej firmie lub domowym gabinecie dobrym rozwiązaniem będzie kompaktowa niszczarka do dokumentów, która zajmuje niewiele miejsca.

Niszczarka chroni przed dostaniem się ważnych informacji w niepowołane ręce, zatem jest narzędziem, które zapewnia bezpieczeństwo każdemu biznesowi. Poszukujesz odpowiedniej niszczarki do domu i biura? Przygotowaliśmy kompleksowe kompendium wiedzy pt.: Niszczarki do dokumentów: jak wybrać odpowiednią do domu i biura?

4. Drukarka etykiet

Drukarki do etykiet i paragonów doskonale sprawdzają się nie tylko w przedsiębiorstwach handlowych czy sklepach stacjonarnych oraz internetowych. To urządzenia ułatwiające pracę wielu firm, gdyż drukują etykiety przesyłek, kody kreskowe, składy czy paragony. Wyróżniamy wśród nich drukarki biurkowe, drukarki przenośne czy drukarki przemysłowe. Służą także do drukowania opasek na rękę w szpitalach czy na koncertach i różnych wydarzeniach.

Drukarka etykiet sprawdzi się także w firmach wysyłających tradycyjną korespondencję czy sklepach internetowych, ponieważ znacznie przyspiesza adresowanie przesyłek. W sklepie biurwa.pl możesz zakupić gotowe już etykiety samoprzylepne, które nadrukujesz w drukarce laserowej czy nawet igłowej. Kupisz je tutaj >>

5. Bindownica

Bindownica jest urządzeniem introligatorskim — niezbędnym w biurze, które łączy luźne kartki i spina je wzdłuż jednego brzegu za pomocą tzw. bindy. To świetny zamiennik segregatorów czy skoroszytów, który pozwala uporządkować dokumenty lub akta. W sklepie internetowym z wyposażeniem dla firm i biur Biurwa.pl znajdziesz szeroki wybór bindownic elektrycznych, drutowych, termicznych, grzbietowych, kanałowych, wielofunkcyjnych, paskowych i zatrzaskowych, a także grzbietów do bindowania i okładek do bindowania. Jeśli się zastanawiasz jaką bindownicę wybrać do swojego biura podpowiadamy w naszym wpisie: „Bindownice grzbietowe”

Nowoczesna bindownica fellowes przeznaczona do dużego biura

6. Gilotyna i trymer

Zarówno gilotyna do papieru, jak i trymer do papieru to narzędzia, które przyspieszają obróbkę arkuszy papieru i naszym zdanie znacznie usprawni pracę biura. Bindownice służą także do precyzyjnego cięcia zdjęć, kartonów, plastikowych okładek, folii czy płyt piankowych. Planując zakup gilotyny do papieru dla firmy, warto rozważyć długość cięcia, rodzaj docisku czy wydajność. A więcej na temat tego urządzenia biurowego przeczytasz w artykule pt.: Gilotyna do papieru.

7. Laminator

Niezbędnym urządzeniem w szkołach, instytucjach publicznych oraz wielu przedsiębiorstwach i biurach jest laminator, który zabezpiecza ważne i cenne dokumenty, a w efekcie uodparnia je na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promienie UV. Zabezpiecza przed blaknięciem kolorów i przedłuża ich trwałość. Istnieje wiele dokumentów, które warto zabezpieczyć w ten sposób. Wyliczyć wśród nich można akty urodzenia, materiały reklamowe, menu restauracji, instrukcje, dyplomy czy certyfikaty oraz wszelkie inne ważne dokumenty. Poza laminatorem do laminowania dokumentów niezbędne będą folie do laminowania oraz akcesoria do laminatorów.

8. Tester banknotów

Nowoczesnym urządzeniem niezbędnym w dzisiejszych czasach w wielu firmach, hurtowniach, marketach, sklepach i przedsiębiorstwach, a także instytucjach finansowych są testery pieniędzy. Ułatwiają weryfikację oraz wykrywanie fałszywych banknotów i minimalizuje straty finansowe. Kompaktowe urządzenia w atrakcyjnych cenach ułatwiają bieżące sprawdzenie banknotów podczas dokonywania opłaty przez klientów. Urządzenia te sprawdzają się w firmach i przedsiębiorstwach, które wprowadzają płatność gotówką. Testery pieniędzy weryfikują znaki wodne, kod magnetyczny, grubość papieru czy farbę.

9. Waga

Precyzyjne wagi sklepowe i magazynowe to kolejny element niezbędnego wyposażenia wielu firm. Wykorzystywane są w sklepach mięsnych, spożywczych, cukierniach, warzywniakach oraz w hurtowniach i na targowiskach. Doskonale sprawdzają się również w piekarniach, gdyż ułatwiają odmierzanie odpowiedniej ilości składników do przygotowania wypieków. Dobrze dobrana do rodzaju i potrzeb biznesu waga ułatwia codzienną pracę.

10. Metkownica

Istotnym urządzeniem w wielu sklepach tradycyjnych i internetowych oraz w hurtowniach są metkownice. To prosty sposób oznaczania towarów, który dodatkowo pozwala na wydruk daty, kodu kreskowego czy ceny. Poręczne, lekkie i wytrzymałe urządzenia ułatwiają obrót przesyłkami i towarami. W sklepie z akcesoriami dla biur i firm Biurwa.pl znajdziesz metkownice jednorzędowe, metkownice dwurzędowe oraz wałki barwiące i tusz do metkownicy.

11. Kasa fiskalna

Coraz więcej przedsiębiorstw i firm handlowych oraz usługowych, oferujących produkty i usługi osobom prywatnym ma obowiązek posiadania kas fiskalnych. Kasa fiskalna to intuicyjne i proste w obsłudze urządzenie, które ułatwia ewidencjonowanie sprzedaży. Kasę fiskalną online obowiązkowo muszą używać kosmetyczki, fryzjerki, lekarze i dentyści, siłownie, budowlańcy, warsztaty samochodowe, restauracje czy hotele. Warto zajrzeć do sklepu Biurwa.pl i nabyć rolki do kas fiskalnych w atrakcyjnych cenach.