Jak zadbać o pracowników w biurze w sezonie grzewczym?


Za jesienią i zimą nie przepada zdecydowana większość osób. Wszystko ze względu na spadające temperatury, przejmujące zimno, ciągły deszcz i śnieg. Wszystkim odechciewa się wówczas porannego wstawania, odśnieżania aut i podróży do pracy. W biurze panować mogą różne temperatury, niekiedy całkowicie niedopasowane do potrzeb pracowników. Jak zadbać o pracowników w sezonie grzewczym, aby czuli się komfortowo i nie narzekali na zimno?

Optymalna temperatura w biurze
Oczywiście każdy ma swoją własną preferencję, jeśli chodzi o temperaturę panującą w pomieszczeniu i kiedy jedni siedzą w swetrach, inni je ściągają z gorąca. Nie da się całkowicie wszystkim dogodzić, ale na podstawie przeprowadzonych badań ustalono uniwersalną temperaturę, jaka powinna panować w pokoju, aby skupienie pracowników było na wysokim poziomie i wszyscy czuli się dobrze. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że temperatura nie może spaść poniżej 18 stopni Celsjusza. Wówczas osoby przebywające w tym miejscu po dłuższym czasie odczują dotkliwe zimno i z całą pewnością wydajność ich pracy zmaleje. Z drugiej zaś strony, termometr nie może wskazywać wartości wyższej od 30 stopni. Najlepiej jest więc wyśrodkować obie wartości i utrzymywać temperaturę w zakresie 22 – 24 stopni Celcjusza. Zaobserwowano wśród licznych pracowników, że właśnie w takich warunkach popełnia się mniej błędów i obowiązki są wykonywane znacznie szybciej.

Nawilżacz powietrza
To sprzęt, o którym niestety wielu pracodawców zapomina. Sezon grzewczy ma na celu podniesienie temperatury w budynkach na taką, jaka mniej więcej panuje ciepłą wiosną czy latem. Jednakże nie jest to naturalny sposób. Takie sztuczne grzanie emanuje dużą ilość ciepła, która mocno osusza powietrze. Wtedy częściej chce się pić, ma się odczucie zmęczenia, przesuszenia skóry czy gałek ocznych, i co najgorsze – można łatwo złapać infekcję. Nawilżacz powietrza to być może spory wydatek, ale na pewno opłacalny. Zapewni pracownikom lepszy komfort pracy, co przeniesie się na lepsze wyniki całego przedsiębiorstwa.

 

My dodatkowo bardzo chcielibyśmy polecić używane u nas oczyszczacze powietrza. Komfort pracy na najwyższym poziomie 🙂

 

Zobacz test oczyszczacza, który szczególnie polecamy przy osobach palących:)

Zobacz oczyszczacze w naszym sklepie >>>