Jak utrzymać porządek w wizytówkach?


wizytówki organizer

Z całą pewnością każdy z nas dostał przynajmniej raz w życiu od kogoś wizytówkę. Niepotrzebnych zazwyczaj się pozbywamy, a resztę przechowujemy w portfelu. Po jakimś czasie może uzbierać się pokaźna suma. Wizytówki są przydatne ze względu na to, że można w każdej chwili ją wyciągnąć i odczytać najważniejsze informacje o danej firmie. Można w ten sposób łatwo pozyskać wielu klientów. Gdy prowadzimy swoją własną działalność, tym bardziej powinniśmy o nie zadbać. Jak jednak utrzymać porządek w wizytówkach?

 


Wizytowniki i albumy
Ciekawą opcją jest zaopatrzenie się w specjalny gadżet, który przeznaczony jest do przechowywania wizytówek. Działa na podobnej zasadzie co album do zdjęć. Wizytownik wyposażony jest w foliowe kieszonki, w które wkłada się karteczki. Dzięki temu nie tylko się nie pogubią, ale także nie zostaną pogniecione. Wówczas będzie można podarować potencjalnemu klientowi elegancką wizytówkę oraz zaimponować mu swoim profesjonalizmem i przygotowaniem. Takie wizytowniki mają jednak pewną wadę. Są bowiem ciężkie i duże, przez co nie można ich włożyć do kieszeni i prawdopodobnie nie będą często zabierane, a rozmowa może w każdej chwili zejść na temat biznesu. Jednak albumy to doskonała opcja na przechowywanie wizytówek w biurze. Będziemy mieć pewność, że się nie pogubią ani nie pomieszają.


Organizery
Wszyscy dobrze znamy plastikowe pudełka (zwykle w kształcie sześcianu), w które włożone są kolorowe, samoprzylepne karteczki. Można je skutecznie wykorzystać także do kolekcjonowania wizytówek. Takie organizery cechuje niska cena, więc warto kupić kilka naraz i posegregować określone wizytówki. Sposobów jest wiele. Jeden z nich to ułożenie kartek alfabetycznie. Wówczas wystarczy napisać markerem z boku pudełka określony przedział liter. Druga metoda polega na uporządkowaniu wizytówek tematycznie, można podzielić je według branż i również oddzielić osobnymi organizerami. Tutaj także dobrze jest zaznaczyć co znajduje się w środku. Dzięki temu poszukiwania odpowiedniej wizytówki będą bardzo sprawne. W taki sposób można przechowywać dużą liczbę wizytówek.
wybierz odpowiedni dla siebie >