Jak się pozbyć markera permanentnego?


Jak się pozbyć markera permanentnego?

Marker permanentny jest bardzo przydatny, ale dostając się w niepowołane ręce, np. małego dziecka, potrafi narobić ogromnych problemów. Plamy na ubraniach, meblach, podłodze, a nawet na samym dziecku, w pierwszej chwili mogą bardzo podnieść ciśnienie rodzicom, którzy już widzą meble i ubrania na śmietniku. Tymczasem zanim podjęte zostaną tak radykalne kroki, warto spróbować pozbyć się plam. Jak się pozbyć markera permanentnego? Sposoby

zobacz merker permanentny edding 380 z okrągłą końcówka
Plamy z markera permanentnego na dłoniach można próbować pozbyć się, myjąc ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Ewentualnie można wspomóc się szorstką gąbką lub szczoteczką. Jednak nie należy szorować zbyt mocno, aby nie podrażnić skóry. Jeżeli ślady po markerze nie chcą zejść, możesz sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego, który jest bardzo skuteczny, a zarazem nieszkodliwy dla skóry.


Śladów markera permanentnego na szafkach

pozbędziesz się przy pomocy alkoholu rozmieszanego w wodzie( w stosunku 1: 1), soku z cytryny lub stosując mleczko do czyszczenia. Niezależnie, którą metodę wybierzesz, nalej odrobinę płynu na ściereczkę i pocieraj delikatnie zabrudzone miejsce.
Natomiast ze ściany pozbędziesz się markera przy pomocy lakieru do włosów lub pasty do zębów. Jednak w obu przypadkach należy uważać, aby przy mocnym tarciu nie usunąć farby ze ściany.


Przy usuwaniu plan z dywanu przyda się ocet.

Należy nalać niewielką ilość na zabrudzone miejsce i pozostawić na kilka minut, następnie delikatnie naciskać ręcznikiem papierowym, aby wsiąknął farbę z markera. Nie pocieraj, gdyż w ten sposób plama nie zniknie, a wręcz przeciwnie — rozmaże się na większą powierzchnię. Potem najlepiej wyprać dywan przy użyciu odpowiednich środków, aby pozbyć się zapachu octu.


Jak się pozbyć markera permanentnego z tkanin? Stanowią one największe wyzwanie. Możesz je próbować usunąć, nalewając odrobinę spirytusu na zabrudzone miejsce, a po kilku minutach przyłożyć papierowy ręcznik i delikatnie dociskać. Podobnie, jak w przypadku dywanu, nie należy rozcierać plamy. Do usuwania plam z tkanin, możesz także wykorzystać mleko. Należy nalać niewielką ilość mleka do miski, a następnie moczyć w niej zabrudzony fragment do czasu, aż mleko zmieni barwę. Wtedy należy wymienić mleko na nowe i czynność powtarzać, dopóki plama nie zniknie. Oczywiście w obu przypadkach po zakończeniu czyszczenia, ubranie wrzucamy do pralki.

 

zobacz naszą ofertę na markery permanentne:

Marker który nie wysycha BIC 2300 końcówka ścięta kolory czarny, czerwony, niebieski, zielony

zobacz w sklepie markera który nie wysych nawet bez skuwki ->

 

 

marker do pisania po: metalu, szkle, plastiku, gumie, grubym papierze, drewnie. Pentel N850

zobacz w sklepie marker idealny do pisania po: metalu, szkle, plastiku, gumie, grubym papierze, drewnie ->

 

 

Marker z szybkoschnącym tuszem, nie rozmazuje się, wodoodporny, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.

zobacz w sklepie marker, który nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych i jest idealny do użytkowania w magazynach, do pisania po kartonach, drewnie, plastiku, szkle ->