Jak przechowywać rysunki dziecka?


Dzieci często przynoszą do domu swoje rysunki – czy to z przedszkola czy już ze szkoły. Dla rodziców są to bardzo miłe gesty. W pewnym momencie większość z nich zaczyna jednak zastanawiać się, jak odpowiednio przechowywać prace swoich pociech, aby nie uległy zniszczeniu oraz wyeksponować najlepsze z nich. Oto kilka naszych wskazówek:

Posortuj wszystkie rysunki swojego dziecka
W pierwszej kolejności powinniście posortować prace Waszych dzieci. Najlepiej podzielić je na trzy grupy. W pierwszej z nich muszą znaleźć się dzieła, które chcecie wyeksponować. W drugiej rysunki, do przechowywania (pod kątem wieku czy kategorii prac). Ostatnią grupę powinny stanowić projekty, których chcecie pozbyć się. Pamiętajcie, że nie jesteście w stanie przechowywać wszystkich rysunków przez całe życie, dlatego niektóre z nich trzeba będzie pożegnać.

W jaki sposób wyeksponować rysunki dziecka?
Znakomitym pomysłem jest skorzystanie z tablicy korkowej. Wiele osób nawet sobie nie zdaje sprawy, jaki dzięki niej można uzyskać efekt. Co jednak należy zrobić, aby tak się właśnie stało? Po pierwsze, musicie zamontować ją w odpowiednim miejscu. Następnie, należy umieścić na niej najlepsze rysunki, które według Was powinny każdemu rzucać się w oczy. Tak ozdobiona tablica korkowa będzie stanowić nie tylko wspaniałą ozdobę domu, ale sprawi też wiele radości dzieciom.

image (6)do sklepu
Warto skorzystać również z ramek magnetycznych. Co ciekawe, można ją wykorzystać dwustronnie, dlatego jest szansa na uzyskanie jeszcze bardziej efektownego wyniku końcowego w kontekście eksponowania najlepszych prac naszych dzieci.

image (6)do sklepu

Jak przechowywać rysunki?
Rewelacyjną opcją jest wybór segregatorów z dużą ilością koszulek. Dzięki temu produktowi, możecie posegregować rysunki swojego dziecka, na przykład, pod kątem danej kategorii czy wieku. Poza tym, zawsze będziecie mieć do nich szybki i bezproblemowy dostęp.

image (7)do sklepu
Wszystkie rysunki Waszych dzieci możecie umieścić też w eleganckim i trwałym pudełku (wykonanym z polistyrenu). Tam także prace będą całkowicie bezpieczne.

na rysunki dzieckado sklepu