Jak nie zapominać o obowiązkach?


W ciągu całego dnia potrafi się nam nagromadzić wiele ważnych spotkań czy wizyt, o których powinniśmy pamiętać. Im więcej ich przybywa tym większa szansa, że się pogubimy i zapomnimy o części z nich. Co zatem zrobić, żeby nie zapominać o obowiązkach ? Najlepszym rozwiązaniem jest realizowanie obowiązków na bieżąco. Odkładanie ich na później może spowodować chaos. Często jednak zdarza się, że niektóre sprawy muszą poczekać. Dlatego, żeby utrzymać porządek możemy skorzystać z wielu dostępnych materiałów jak zakreślacze, karteczki czy terminarze.

biuro

W przypominaniu o ważnych sprawach sprawdzają się zakreślacze. Z wielu pozycji na naszej liście zakreślamy te, które są dla nas priorytetowe. Dzięki tej metodzie organizacyjnej ważne spotkania będziemy mięli zawsze „przed oczami”.

image cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

Kolorowe, samoprzylepne karteczki mogą być wybawieniem w natłoku spraw, które musimy wykonać. Z tego pomysłu organizacji pracy skorzystają zwłaszcza osoby pracujące przy komputerze. Tego typu naklejka na monitorze komputera, będzie znakomitym „przypominaczem” tego co ważne. Karteczki dobrze sprawdzą się również jako notka przyklejona do naszego biurka, przy którym spędzamy większość czasu. Po wykonaniu danej czynności karteczkę usuwamy – w ten sposób jesteśmy cały czas na bieżąco z codziennymi obowiązkami. Takie „przypominajki” dostępne są w różnych kształtach, dzięki czemu wyglądają estetycznie.

image (1) cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

Na tablicy korkowej możemy umieszczać zwykłe kolorowe kartki przypinając je szpilkami. Powinna wisieć w takim miejscu, aby nasz wzrok był często na nią kierowany. Po zrealizowaniu danej czynności karteczkę odpinamy.
cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

Kalendarz lub skorowidz umożliwia zapisywanie różnych spotkań i spraw pod konkretną datą i godziną. To dobry sposób dla osób, którzy mają zaplanowane różne spotkania i wizyty zarówno w firmie jak i poza nią. To najlepszy w ich przypadku sposób, aby terminy były dotrzymane. Taki grafik jest niezbędny w każdym biznesie.

image (3) cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th