Tradycyjne listy wysyła się coraz rzadziej. Jednak, jeżeli już to robisz, to musisz zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Oczywiście przede wszystkim powinieneś zadbać o treść listu, która nie powinna zawierać błędów ortograficznych czy gramatycznych. Lepiej przed włożeniem listu do koperty upewnić się, że nie chochlik nie pozamieniał literek w tekście i przeczytać go kilka razy. Jednak poza samą treścią, jest także kilka innych ważnych elementów, które często bywają lekceważone lub traktowane z przymrużeniem oka. Tymczasem najwyższa dbałość o najdrobniejszy element sprawi, że zarówno list, jak i jego nadawca, będzie lepiej postrzegany.
Papier
Jeżeli zamierzasz wysłać dłuższy list lub ofertę handlową, to wybierz arkusz A4. Wydrukuj list na ładnym papierze, a następnie umieść na nim własnoręczny podpis. Gotowy list złóż na trzy równe części i włóż do koperty. Nie zginaj kartki na pół i potem znów na pół, gdyż list będzie bardziej pomięty, przez co będzie wyglądać gorzej. W przypadku wysyłania życzeń czy gratulacji, najlepiej napisać ich treść odręcznie. W takich przypadkach można używać mniejszych kartek. Możesz wybrać ładną, papeterię o delikatnym wzorze lub użyć papieru dobrej jakości. Zalecamy papier kredowany. Papier ten wyróżnia się szczególną białością i nieprzeźroczystością (dzięki czemu nie ma zjawiska przebijania farby na drugą stronę) W rezultacie, nadrukowana na papierze powlekanym grafika jest bardziej jaskrawa, barwy są wyraźne i intensywne. Wystepuje on w różnej gramaturze: 115g, 150g, 200g, 250g
Koperta
Koperta, do której włożysz korespondencję, powinna być dopasowana do rozmiaru listu, tak aby tworzyły spójną całość. Dla listów w formacie A4, należy wybrać większą kopertę, a tych w A5 — mniejszą. Tutaj także warto postawić na jakość. Koperta jest przecież pierwszą rzeczą, którą zobaczy odbiorca. Jeżeli wysyłasz np. życzenia świąteczne zadbaj, aby także znaczek był dopasowany stylistycznie, a do jego przyklejenia zamiast śliny użyj zwilżacza.
Zobacz koperty Millenium w sklepie >>>
Odpowiednie zabezpieczenia
Jeżeli wysyłasz list, do którego dołączysz jakieś przedmioty, próbki czy inne elementy, zadbaj o właściwe ich zabezpieczenie. Przecież chcesz, aby kontrahent otrzymał wszystko w jednym kawałku. Włóż więc przesyłkę do koperty bąbelkowej lub jeśli jest ona większa, zapakuj ładnie papierem i oklej taśmą, tak by mieć pewność, że wszystkie elementy wysłane dotrą do nadawcy w dokładnie takim samym stanie, w jakim je wysłałeś.
zobacz w sklepie papier pakowy >>>
Jeśli wysyłasz dużo korespondencji albo zalezy Ci na jak najwiekszym profesjonaliźmie warto pomyśleć nad gotowymi etykietami adresowymi do zadruku. Uniwersalne etykiety samoprzylepne są kompatybilne z drukarkami atramentowymi, laserowymi i kserokopiarkami, liczba etykiet na jednym arkuszu: 56. Co najważniejsze etykiety MULTI3 można zaprojektować i wydrukować za pomocą bezpłatnego programu w języku polskim APLI SOFT PRO SE dostępny na apli.com
zobacz etykiety do adresów w sklepie >>>
Jeżeli całkowicie chcesz usprawnić proces wysyłki poczty warto zastanowić sie nad kupnem drukarki etykiet
Dymo LabelWriter 450
Szybkie tworzenie etykiet. Inteligentna obsługa poczty. Elegancki wygląd Drukarka etykiet DYMO® LabelWriter™ 450 sprawia, że drukowanie etykiet staje się przyjemnością Dzięki oprogramowaniu DYMO Label™ v.8 można sprawniej tworzyć etykiety, sortować dokumenty i obsługiwać pocztę. Oprogramowanie DYMO Label™ v.8 umożliwia tworzenie i drukowanie etykiet adresowych, spedycyjnych, na segregatory, kodów kreskowych, identyfikatorów i wielu innych – bezpośrednio z komputera PC i bez niewygody związanej z drukowaniem arkuszy etykiet na standardowych drukarkach biurowych.