Ile kartek znajduje się w ryzie papieru?


Ilość kartek papieru w ryzie
https://biurwa.pl/papier-ksero-bialy

Poszukujesz papieru biurowego do domu lub pracy i zastanawiasz się, ile kartek znajduje się w ryzie? Papier do ksero znajduje zastosowanie nie tylko w branży drukarskiej i poligraficznej, ale także w szkolnictwie dlatego często pojawia się pytanie: Ile kartek mieści się w ryzie papieru. Jego znaczne ilości wykorzystywane są do przygotowywania pism i zestawień w przedsiębiorstwach i instytucjach. Warto zatem wiedzieć ile kartek ma ryza papieru.

Co to jest ryza papieru?

Ryza to standardowa jednostka miary produktów papierniczych. Słowo to pochodzi z języka niemieckiego i oznacza ilość kartek ułożonych w stosie (jedna na drugiej). Ryza to inaczej jedno gotowe opakowanie papieru ksero sprzedawanego w sklepach.

Ile kartek papieru znajduje się w ryzie?

Standardowo jedna ryza papieru to 500 arkuszy. Jednak dawniej dostępne były papiery w ryzach po 50, 100, 125, 250 czy 480 kartek papieru. Niemniej jednak nadal dostępne są mniejsze ryzy, w których znajdziemy 100 czy 150 arkuszy. Mniejsze ilości kartek papieru znajdziesz w ryzach papieru o większej gramaturze:

– 250 kartek papieru znajdziesz w ryzie o gramaturze 170g,

-150 kartek w ryzie o gramaturze 200g

-125 kartek w ryzie o gramaturze 250g

Dlaczego papier sprzedawany jest w ryzach?

Przemysł papierniczy jest bardzo różnorodny dlatego tak jak pisaliśmy wcześniej dostępne są różne rodzaje papierów w wielu rozmiarach czy gramaturach, które warunkują ilość papieru w ryzie. W instytucjach i większych przedsiębiorstwach jedna ryza papieru wykorzystywana jest w ciągu kilku minut. Ryza papieru składająca się z jego 500 arkuszy to ekonomiczny i wygodny sposób transportu papieru biurowego. Jedna ryza papieru do drukarki A4 o gramaturze 80 g waży około 2,5 kilograma i taka właśnie gramatura najczęściej wybierana jest do wydruków ksero. Na wagę ryzy papieru wpływa także opakowanie, format pojedynczej kartki czy wilgotność powietrza. Pisaliśmy o tym już we wcześniejszym wpisie dostępnym tutaj: https://biurwa.pl:8443/blog/jak-obliczyc-wage-ryzy-papieru/

Kto potrzebuje papieru do drukarki w ryzach?

Papier biurowy produkowany jest w konkretnym celu. Ma zapewnić przedstawicielom firm i instytucji, a także klientom, kontrahentom i współpracownikom renomę oraz być łatwy w zastosowaniu. Powinien wyróżniać się odpowiednią grubością czy odpornością na rozdarcie. Może mieć matowe, satynowe lub błyszczące wykończenie często warunkuje to gramaturę papieru. Kolorowy papier do drukarek sprawdza się w przedszkolach i szkołach podczas zajęć plastycznych.

Jaki papier do drukarki wybrać?

Na zakupy papieru do drukarki najlepiej wybrać się po sprecyzowaniu konkretnego celu. Określając tygodniowe lub miesięczne zapotrzebowanie na papier do ksero w domu, domowym biurze, ale także w przedsiębiorstwach i instytucjach, możemy zamówić jego odpowiednią ilość. Jednak najczęściej wybieranym papierem ksero jest ten o gramaturze 80g.

Gdzie kupić papier biurowy w ryzach?

Różnego rodzaju papier biurowy dostępny jest w największym sklepie z artykułami papierniczymi Biurwa.pl. Polecamy papier ksero w ryzach po 100 lub 500 arkuszy. Możesz zdecydować się także na zakup papieru komputerowego czy papieru ksero marek Image Impact, Poljet, Polspeed, HP, My Print, Pollux. W naszym sklepie dostępny jest także szeroki wybór papieru specjalistycznego – kredowego, satynowego, ozdobnego i wielu innych.