Hygge w miejscu pracy — kompendium wiedzy


Jesień i zima to ponure i melancholijne pory roku. Duńska koncepcja „hygge” to sztuka stworzenia przytulnej przestrzeni, w której czujesz się komfortowo. Choć początkowo była wykorzystywana w aranżacji domów, to pozwala stworzyć przytulną przestrzeń również w pracy. Skoro spędzamy tak wiele godzin na pracy, dlaczego nie wykorzystać tego w pełni, starannie wzbogacając swoje doświadczenie? Zastosowanie „hygge” w miejscu pracy zwiększa produktywność, wpływa także komfort pracy, kreatywność i wydajność. Zamień swoje biuro w przytulną przestrzeń.

Spis treści:

  • Jak urządzić biuro w stylu hygge?
  • Akcesoria biurowe w stylu hygge
  • Pobudź kreatywność pracowników
  • Odrobina natury
  • Muzyka
  • Nastrojowe światło
  • Pyszne napoje i przekąski
  • Uważność
  • Zadbaj o przytulność

Jak urządzić biuro w stylu hygge?

Najpierw zajmij się jego wyglądem, który pozytywnie wpłynie na sposób myślenia. Zgodnie z zasadami hygge we wnętrzach należy połączyć jasne kolory – szarość, biel, beże oraz naturalne elementy, które kojarzone są ze stylem rustykalnym lub nowoczesną minimalistyczną estetyką. W tym celu najlepiej wykorzystać odnowione meble, drewno z odzysku czy naturalne drewniane elementy.

Akcesoria biurowe w stylu hygge

Wcale nie trzeba w pracy używać najtańszych akcesoriów biurowych. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór wyjątkowego i niezwykłego notatnika i eleganckim motywem. Znajdziesz go w najlepszym sklepie z akcesoriami biurowymi. Rozważ także dobór ekskluzywnych akcesoriów biurowych czy planerów, które pozwolą Ci stworzyć dopasowaną do ciebie przestrzeń biurową. Poszukujesz wyjątkowych folderów lub wyposażenia wnętrz do swojej firmy, które wpłyną na Twoje samopoczucie. Zajrzyj do biurwa.pl i wybierz produkty odpowiednie dla siebie.

Pobudź kreatywność pracowników

Filozofia hygge we wnętrzach inspiruje do kreatywności. Urządzając biuro zgodnie z jej zasadami, koniecznie trzeba pozostać wiernym samemu sobie. Można eksperymentować i pozwolić sobie na niewielkie odstępstwa. Zbiór cytatów motywacyjnych, jeśli kojarzy ci się z wyjątkowymi osiągnięciami, może doskonale uzupełniać twoją przestrzeń do pracy.

Odrobina natury

Kolejnym elementem hygge we wnętrzach są rośliny. Nie tylko uwalniają od stresu i pozytywnie nastrajają, ale także korzystnie wpływają na wzrok. Poza tym rośliny oczyszczają powietrze i produkują tlen.

Muzyka

Hygge to także przyjemność słuchania dobrej muzyki. Na przykład muzyka poważna to idealne narzędzie, które ułatwia skupienie, łagodzi stres i korzystnie wpływa na efekty pracy.

Nastrojowe światło

Hygge sprowadza się do zapewnienia ciepła, wygody i dobrego samopoczucia od wewnątrz i od zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest użycie ciepłego światła w biurze. Poza nim warto stworzyć nastrój, stosując świece zapachowe.

Pyszne napoje i przekąski

Zadbaj o to, by mieć w biurze pyszną kawę, herbatę, kakao czy gorącą czekoladę z bitą śmietaną i piankami marshmallow. Jeśli kilka kostek mlecznej czekolady lub ulubione domowe ciasteczka pozytywnie wpływają na twoje samopoczucie, nie zapomnij przynosić ich do pracy.

Bez względu na to, czy pracujesz na etacie w korporacji, przedsiębiorstwie, biurze coworkingowym czy pracujesz zdalnie z własnego domu to jeden z elementów hygge, które możesz najszybciej wprowadzić w swoim miejscu pracy.

Uważność

Filozofia hygge opiera się na uważności lub inaczej mówiąc byciu tu i teraz. Pozostawanie w kontakcie z naturą jest podstawą tego stanu umysłu. Dobrym rozwiązaniem jest zamiana innych środków transportu do pracy na rower. Warto wyjść na krótki spacer w trakcie pracy i korzystać dobroczynnych właściwości promieni słonecznych w ciągu dnia.

Zadbaj o przytulność

Wprowadź elementy natury, może to być las w szkle lub rośliny doniczkowe, które zadbają o pozytywny nastrój w pracy. Masz ulubioną filiżankę, która przypomina ci wyjątkowe wydarzenia? Zabierz ją do pracy i pijaj w niej ulubione napoje. Ciepły szalik i sweter to świetny element hygge, który pozwoli ci się rozgrzać o poranku, gdy wejdziesz do chłodnego biura.

Podsumowując, jasne i przestronne wnętrze, prostota i użyteczność stylu skandynawskiego opiera się na cieple, elegancji i wykorzystaniu białego koloru i ziemistych tonów oraz naturalnych elementów dekoracji. Fotele lub huśtawka zdobione miękkimi poduszkami pozwolą stworzyć strefę do wypoczynku w pracy. Nie rezygnuj z drobiazgów, które koją twoją duszę i dobroczynnie wpływają na twoje samopoczucie. Dbaj o dobrostan swoich pracowników.