Ergonomia w pracy – czyli jak sobie pomóc by czuć się lepiej


Wykonując swoje codzienne obowiązki na stanowisku pracy ciągle czujecie się zmęczeni? Przyczyną może być nieprawidłowa ergonomia. Brak stosowania się do odpowiednich zasad może powodować różne problemy, jak choćby kłopoty z plecami czy napięcia w kończynach dolnych. Jeśli chcecie uniknąć takich sytuacji, to powinniście wybrać odpowiedni podnóżek oraz podpórkę pod plecy. Dlaczego jest to takie istotne? Czym kierować się wybierając te elementy? O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz artykuł.
Dlaczego warto stosować podpórki pod plecy i podnóżki?
Wiele osób zastanawia się czy podpórka pod plecy jest im potrzebna. Warto jednak posiadać taki element. Dlaczego? Jeśli podpórka będzie ergonomicznie zaprojektowana, to rewelacyjnie zredukuje napięcie w plecach oraz ułatwi utrzymanie prawidłowej postawy. Dzięki temu, skończą się wasze kłopoty z rozmaitymi bólami. Poza tym, odpowiednia podpórka powinna idealnie dopasowywać się do konturów ciała zapewniając doskonale wsparcie.

ergonomiczna podpórka pod plecy

zobacz jak prawidłowo siedzieć

Warto wziąć pod uwagę także nabycie podnóżka. Ten element również gwarantuje pełny odpoczynek oraz komfort z użytkowania. Niektóre podnóżki oferują też masaż stóp, który przyda się każdej osobie codzienne wykonującej obowiązki w biurze. Warto zaznaczyć, że ten produkt łagodzi albo nawet całkowicie eliminuje bóle krzyża

 

podnóżek w biurzePodnóżek Fellowes

 

 

Czym kierować się wybierając podpórki pod plecy i podnóżki?
W czasie wybierania podpórki do pleców należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Element powinien być ergonomicznie zaprojektowany oraz posiadać siatkowy materiał, który ściśle będzie dopasowywać się do sylwetki. Dobrze byłoby, aby podpórka miała także system napinający, który eliminuje potrzebę ponownej regulacji oraz oddychający siatkowy materiał. Istotnym elementem tego urządzenia jest również specjalne podparcie, które ma za zadanie wspierać odcinek lędźwiowy. Dobrej jakości podnóżek powinien posiadać regulację wysokości oraz kąta nachylenia. Konieczna jest także trwała oraz solidna konstrukcja. W tym przypadku także podstawa powinna być ergonomicznie zaprojektowana. Tylko wtedy stopy będą miały zapewniony komfort, co przełoży się na całą kondycję naszego ciała.

 

Zobacz jak jeszcze możesz ulepszyć sobie codzienną prace na https://biurwa.pl/ergonomia-w-biurze-o_c_694_1.html