Jak z energią powrócić do pracy po urlopie?


Dla wielu osób koniec starego roku kalendarzowego i początek nowego był okazją na solidny wypoczynek od obowiązków związanych z wykonywaniem codziennej pracy. W końcu mieliśmy Święta Bożego Narodzenia, a kilka dni potem Sylwester. Do tego doszło jeszcze Święto Trzech Króli i kolejny długi weekend, a teraz urlop.  Niestety, teraz przed nami kilka miesięcy pracy bez zbyt wielu dodatkowych dni wolnych. Dla wielu osób taka perspektywa jest bardzo trudna do przyjęcia. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak sprawić, aby powrót do pracy po urlopie był przyjemny i nie pozbawił nas energii już na samym początku.

jak wrócić po urlopie do pracy
Zadbaj o porządek na stanowisku pracy
Jeśli chcecie sprawić, aby powrót do pracy po tych wielu wolnych dniach był przyjemny, musicie zadbać o porządek na waszych stanowiskach. Nie jest żadną tajemnicą, że pozwala to na szybsze wykonywanie codziennych obowiązków. To z kolei przekłada się na mniejsze napięcie i stres – w końcu wszystkie najważniejsze terminy będą dotrzymane.
W tym celu na pewno bardzo przydatne będą koszulki na dokumenty, które pozwalają na szybką i skuteczną segregację określonych papierów.
skoroszyty dla porządku
Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z segregatorów biurowych, które dają szansę na zachowanie maksymalnego ładu na waszych stanowiskach pracy.

Skutecznym rozwiązaniem są także kartony archiwizacyjne na teczki zawieszkowe. Warto podkreślić, że umożliwiają one przechowywanie wielu rodzajów dokumentów. Ponadto, znajduje się na nich miejsce do opisu zawartości, aby wszystko było bardzo czytelne.
kartony archiwizacyjne

Nie zapomnij o ergonomii w biurze
Wiele osób na samą myśl o wyjściu do pracy dostaje białej gorączki – szczególnie po zakończonych urlopach. Dlaczego? Dużo ludzi zdaje sobie sprawę, że wykonywanie codziennych, biurowych obowiązków jest równoznaczne z bólami różnych partii ciała. Najprawdopodobniej, ergonomia stanowiska pracy nie jest odpowiednio zachowana.

ergonomia w pracyWarto zatem o tym pomyśleć, aby zagwarantować sobie (i własnym pracownikom) lepsze zdrowie i samopoczucie.
Coraz częstszym wyborem jest podnóżek energetyzujący stopy.  

 

Poprawia on postawę, krążenie oraz komfort pracy. Warto podkreślić, że innowacyjna gumowa powierzchnia masująca zmniejsza stres oraz regeneruje zmęczone stopy.

Podpórka do pleców redukuje napięcia w tylnej części ciała i ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy. Warto wspomnieć, że siatkowy materiał dopasowuje się do konturów ciała i zapewnia doskonałe wsparcie. Z kolei system napinający pozwala na przymocowanie praktycznie do każdego fotela i eliminuje potrzebę następnych regulacji.zobacz jak prawidłowo siedzieć