Dobry uczeń-jak rodzic może pomóc swojemu dziecku


Wyniki w nauce w dużej mierze zależą od tego, czy zadbamy o jak najlepszą organizację pracy naszej pociechy. Z pomocą odpowiednich artykułów szkolnych na pewno uda nam się zapewnić dziecku optymalne warunki. Warto pamiętać o tym, aby wybrane produkty były atrakcyjne dla malucha, co dodatkowo zmotywuje go do nauki.

uczeń

 

Zeszyty, notesy i przybory do pisania

Bardzo ważne jest, aby zapewnić dziecku dostęp do zeszytów i notesów (nie tylko tych przedmiotowych). W przypadku młodszych dzieci, najlepiej zdecydować się na produkty o ciekawej okładce, która przypadłaby do gustu naszym pociechom.

 

 

 

 

 

 

image (6)shop

 

 

 

 

 

image (7)shop

image (8)shop

 

Kolorowe zeszyty czy notesy z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajek to tylko jedne z wielu propozycji. Istotne jest także, aby kupić dla ucznia przybory piśmiennicze o jak najwyższej jakości.

image (10)shop

Jeśli zdecydujemy się na tańsze produkty o gorszej klasie, użytkowanie ich będzie znacznie mniej komfortowe. Do obowiązkowego zakupu należą między innymi:

 

Stwórz przyjazne miejsce do pracy

Każdy rodzic powinien przygotować dla swojego dziecka w pełni wyposażony kącik do nauki, w którym główną rolę będzie odgrywać biurko i wygodne krzesło. Istotne jest także, aby zapewnić maluchowi jak najlepsze oświetlenie – nie tylko naturalne, ale i sztuczne. Dodatkowe źródło światła w formie nowoczesnej lampki na biurko na pewno okaże się dobrym pomysłem.

image (11)shop

 

Warto również pomóc dziecku w posegregowaniu materiałów szkolnych. Oprócz teczek czy segregatorów przydatne mogą okazać się półki na dokumenty, które nasza pociecha wypełni w dowolny sposób.

image (12)shop

Niewątpliwie, bardzo pomocne w organizacji pracy będą funkcjonalne piórniki i organizery, w tym pojemniki na długopisy. Różnorodność wzorów i kolorów jest dodatkową zaletą tego typu akcesoriów.

image (5)shop