Dlaczego warto drukować własne etykiety


Wiele osób zastanawia się czy warto drukować własne etykiety. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam plusy takiego rozwiązania i doradzimy wybór drukarek, które najlepiej będą nadawać się do wykonania tej czynności.
Zalety posiadania własnych etykiet
Obecnie konkurencja na rynku jest bardzo duża – dotyczy to praktycznie każdego sektora. Właściciele firm muszą zatem zrobić wszystko, aby pozytywnie wyróżnić się z tłumu. Bez wątpienia, własne etykiety dają na to szansę. To produkty, które umożliwiają skuteczne zareklamowanie posiadanej działalności.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zaprojektować etykiety, które zachęcą klientów do skorzystania z konkretnych produktów czy usług. Chodzi tutaj nie tylko o ciekawy design, ale także o chwytliwy tekst, dzięki któremu elementy mogą stać się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Osoby, które już zdecydowały się na wykonanie tej czynności podkreślają, że ta forma promocji własnego przedsiębiorstwa jest bardzo skuteczna. Wszystko dlatego, że własne etykiety nadają produktowi indywidualnego charakteru i pozwalają na stworzenie unikatowego wzoru, co w dzisiejszych czasach jest bardzo cenną wartością.
Jakie drukarki etykiet wybrać?
Dobrze jest posiadać uniwersalne urządzenia, które będą umożliwiać drukowanie różnego rodzaju etykiet do wielu zastosowań (jak choćby w środowiskach biurowych czy komercyjnych). Produkty z tej kategorii muszą cechować się najwyższą możliwą jakością wydruku (rozdzielczość 300 dpi), żeby etykiety były czytelne i przejrzyste. Nowoczesne drukarki wykorzystują też technologię termiczną – nie ma potrzeby stosowania tonera czy tuszu.

b9bd20ecaf5245e47d3a3af793c8b3d5
l
Dobrej jakości drukarki etykiet posiadają automatycznie otwierany (i łatwy w otwieraniu) pojemnik na taśmę. Ponadto, drukują różne rodzaje kodów kreskowych. Wysokiej klasy sprzęt powinien obsługiwać także taśmy w wielu szerokościach i być bardzo intuicyjny w obsłudze.

 

05e0bf2f7c8f6a717695799c53d71fb0
Profesjonalne drukarki etykiet cechują się także szybkością i mogą drukować nawet 51 elementów na minutę (jeśli chodzi o drukowanie etykiet adresowych z 4 wierszami). Ciekawą funkcją jest ponad 100 różnych stylów oraz szablonów etykiet do wyboru, które mogą też odpowiednio zainspirować przy tworzeniu własnych projektów.

Funkcje i korzyści
Dzięki oprogramowaniu DYMO Label™ v.8 można sprawniej tworzyć etykiety, sortować dokumenty i obsługiwać pocztę
Oprogramowanie DYMO Label™ v.8 umożliwia tworzenie i drukowanie etykiet adresowych, spedycyjnych, na segregatory, kodów kreskowych, identyfikatorów i wielu innych – bezpośrednio z komputera PC
Drukowanie do 51 etykiet na minutę*
Urządzenie wykorzystuje termiczną technologię druku – nie trzeba korzystać z drogich tuszy lub tonerów
Obsługa drukowania bezpośrednio z tekstu wprowadzonego m.in. w programach Microsoft® Word, Excel®, Outlook®
Wbudowana książka adresowa umożliwia drukowanie etykiet za pomocą kontaktów z programu Outlook® – wystarczy wyszukać i przefiltrować kontakty, a następnie wydrukować potrzebne etykiety
Tryb szybkiego drukowania (QuickPrint) umożliwia wydrukowanie pojedynczej etykiety, gdy tylko zajdzie taka potrzeba
Można drukować zarówno jedną etykietę, jak i setkę etykiet, bez korzystania ze zbędnych i niewygodnych arkuszy
Urządzenie drukuje czytelny tekst i wyraźne elementy graficzne oraz kody kreskowe w ulepszonym trybie graficznym, cechującym się rozdzielczością 600 x 300 dpi
Ponad 100 różnych stylów oraz szablonów etykiet do wyboru
Możliwość przeglądania wszystkich dostępnych szablonów etykiet na ekranie – szybko wyszukasz odpowiednią etykietę
Oszczędność energii dzięki nowemu „Trybowi czuwania”
Opcja współdzielenia drukarek w systemie Windows umożliwia współpracę z innymi pracownikami
Zmieści się wszędzie – niewielkie rozmiary, nowoczesny design oraz kolorystka sprawiają, że drukarka będzie pasować do każdego nowoczesnego otoczenia biurowegoZobacz w naszym sklepie drukarki o których piszemy: zobacz