Co to jest papier satynowy?


W najlepszych sklepach z artykułami biurowymi dostępnych jest mnóstwo rodzajów papieru. Wybierając papier do swoich projektów, musisz zwrócić uwagę na wiele różnorodnych cech. Jednym z ciekawych rozwiązań jest papier satynowy. Co to takiego, do czego można go wykorzystać i jakie są jego zalety?

Co to jest papier satynowy?

Papier satynowy zaliczany jest do papierów specjalistycznych. To odmiana papieru, która spełnia oczekiwania wymagających osób, dzięki elegancji i estetyce. Sprawdza się w projektach, w których potrzeba czegoś więcej niż standardowa kartka papieru.

Jak wygląda i czym się wyróżnia?

Papier ten nazywany jest także papierem półmatowym do zadań specjalnych. Warto go stosować do wydruków kolorowych i atramentowych ze względu na:

 • doskonałe nasycenie kolorów przez co świetnie odwzorowuje obraz w druku laserowym.
 • Wysokiej jakości papier satynowy dodatkowo ma powlekaną powierzchnię
 • jest idealnie gładki oraz nieprzezroczysty.
 • Wyróżnia go intensywna biel i sztywna struktura oraz wysoki kontrast barw.

Zastosowanie papieru satynowego

Ten rodzaj papieru specjalistycznego jest najlepszym wyborem na materiały reklamowe i prezentacyjne. Polecamy go do przygotowywania folderów reklamowych, broszur, książek wzbogaconych fotografiami, menu, eleganckich materiałów reklamowych, ulotek, wizytówek czy zdjęć, które wyglądają bardziej estetycznie niż te wydrukowane na papierze kredowym. Chętnie korzystają z niego eksperci z branży kreatywnej i medialnej, dla których ważne są najdrobniejsze szczegóły. Gramatura papieru wynosi od 90 do 700 g/m2. Jest także droższy od papieru kredowego. Satyna to papier, który wyróżnia się eleganckim wyglądem i większą odpornością na wpływ czynników mechanicznych oraz zewnętrznych. Znacznie lepiej wyglądają na nim drobne detale, małe piksele i szczegóły, jest również przyjemniejszy w dotyku.

Dlaczego warto stosować papier satynowy do wydruku materiałów graficznych?

Wydruk na papierze satynowym pozwala uzyskać prestiżowe i estetyczne dokumenty, takie jak:

 • CV,
 • list motywacyjny,
 • oferty handlowe,
 • prezentacje biznesowe,
 • zdjęcia,
 • foldery reklamowe,
 • menu,
 • ulotki
 • Dobrej jakości wizytówki powstaną na papierze satynowym o gramaturze 250, natomiast do wydruku estetycznie wyglądającego menu albo folderu reklamowego najlepiej wybrać papier satynowy o gramaturze 350 gram. Papier ten jest grubszy niż standardowy, dlatego sprawdzi się także do druku plakatów czy książek.

W związku z tym, że nie potrzebuje powłoki ochronnej i jest wystarczająco trwały, świetnie sprawdza się do różnorodnych projektów – prezentacji, dokumentów biznesowych, projektów szkolnych. Wyróżnia go półmatowe wykończenie, dzięki czemu wydruki są bardziej odporne na zniszczenia, odciski palców. Papier satynowy to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś pomiędzy papierem matowym i błyszczącym. Wydruki na tym papierze wyróżniają intensywne i trwałe kolory.

Papier w sklepie papierniczym biurwa.pl

Zastanawiasz się gdzie kupić dobrej jakości papier półmatowy do druku? Zajrzyj na biurwa.pl i wybierz produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Możesz wybrać: A4 o gramaturze 100, 120, 160, 200, 220, 250, 280, 300, 350 gramów. Więcej wpisów o papierze i jego rodzajach znajdziesz we wcześniejszych naszych wpisach https://biurwa.pl:8443/blog/papier-biurowy-rodzaje-parametry-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu/