Bolą Cię nadgarstki? Zobacz jak możesz sobie pomóc


Niewątpliwie, praca w biurze ma swoje plusy i minusy. Osoby, które w taki sposób wykonują swoje codzienne obowiązki mogą liczyć między innymi na całkiem dobrą pensję i możliwość robienia zadań w ciepłych pomieszczeniach itd. Na pewno jednak taka praca ma też swoje wady. W dużej mierze wiąże się to z koniecznością wykonywania zadań przy komputerze. Szkodliwe promieniowanie negatywnie wpływa na oczy, długotrwałe wykonywanie zadań w pozycji siedzącej źle działa na kręgosłup, a zła postawa przyczynia się między innymi do bólu nadgarstków. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tą ostatnią dolegliwością. Wy także macie z tym problem? Co zrobić, aby sobie z nim skutecznie poradzić?
Pamiętaj o prawidłowej postawie przy komputerze

NADGARSTKI
Jeśli chcecie raz na zawsze skończyć z waszymi problemami, to przede wszystkim musicie zadbać o odpowiednią postawę przy komputerze w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli ergonomia nie będzie przestrzegana, to niestety musicie liczyć się z różnymi dolegliwościami. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie biurko i regulowany fotel, który będziecie mogli dostosować do was samych. Dobrze jest też korzystać z podnóżków pod stopy.

strefa2_do_produktow
Warto również wspomnieć o innym aspekcie. W czasie wykonywania codziennych obowiązków przy komputerze musicie sobie robić co jakiś czas przerwy. Najlepiej byłoby, aby na jedną godzinę przypadało 5 minut wolnego. Wtedy warto jest po prostu wstać, rozprostować kości, popatrzeć na coś zielonego (bo to rozluźnia i regeneruje oczy) oraz wykonać kilka ćwiczeń na wzrok.
Bóle nadgarstków – jak je wyeliminować?
Dobrze jest też korzystać z urządzeń, które bardzo korzystnie wpływają na pracę i kondycję naszych nadgarstków. Jednym z nich jest podkładka przed klawiaturę. Produkt ten został wykonany z krystalicznie przezroczystego materiału. Trzeba podkreślić, że specjalnie opatentowana konstrukcja Health-V, która została zastosowana w tych urządzeniach, pomaga zapobiegać zwężeniu cieśni nadgarstka. Z kolei wbudowana w materiał powłoka antybakteryjna MICROBAN zapobiega niekontrolowanemu rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Warto także wspomnieć, że antypoślizgowa podstawa zapobiega przesuwaniu się podkładek po powierzchni biurka.

Podkładka pod nadgarstek
Dobrym rozwiązaniem jest także podkładka pod mysz i nadgarstek, która zawiera wbudowaną podpórkę pod ten element naszego ciała. Tutaj także mamy do czynienia z konstrukcją Health-V. Nie można nie wspomnieć, że produkt został wykonany z materiału zawierającego Lycrę i generalnie pomaga skutecznie eliminować wszelkie problemy z nadgarstkami.

Podkładka pod myszke
Warto także wyposażyć stanowiska pracy w szufladę na klawiaturę z podstawką pod mysz. Trzeba podkreślić, że ten element nie tylko pozwala uniknąć problemów z nadgarstkami, ale także daje szansę na uzyskanie dodatkowej powierzchni na biurku.
szuflada na klawiature