Niewątpliwie, praca w biurze ma swoje plusy i minusy. Osoby, które w taki sposób wykonują swoje codzienne obowiązki mogą liczyć między innymi na całkiem dobrą pensję i możliwość robienia zadań w ciepłych pomieszczeniach itd. Na pewno jednak taka praca ma też swoje wady. W dużej mierze wiąże się to z koniecznością wykonywania zadań przy komputerze. Szkodliwe promieniowanie negatywnie wpływa na oczy, długotrwałe wykonywanie zadań w pozycji siedzącej źle działa na kręgosłup, a zła postawa przyczynia się między innymi do bólu nadgarstków. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tą ostatnią dolegliwością. Wy także macie z tym problem? Co zrobić, aby sobie z nim skutecznie poradzić?
Pamiętaj o prawidłowej postawie przy komputerze
Jeśli chcecie raz na zawsze skończyć z waszymi problemami, to przede wszystkim musicie zadbać o odpowiednią postawę przy komputerze w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli ergonomia nie będzie przestrzegana, to niestety musicie liczyć się z różnymi dolegliwościami. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie biurko i regulowany fotel, który będziecie mogli dostosować do was samych. Dobrze jest też korzystać z podnóżków pod stopy.
Warto również wspomnieć o innym aspekcie. W czasie wykonywania codziennych obowiązków przy komputerze musicie sobie robić co jakiś czas przerwy. Najlepiej byłoby, aby na jedną godzinę przypadało 5 minut wolnego. Wtedy warto jest po prostu wstać, rozprostować kości, popatrzeć na coś zielonego (bo to rozluźnia i regeneruje oczy) oraz wykonać kilka ćwiczeń na wzrok.
Bóle nadgarstków – jak je wyeliminować?
Dobrze jest też korzystać z urządzeń, które bardzo korzystnie wpływają na pracę i kondycję naszych nadgarstków. Jednym z nich jest podkładka przed klawiaturę. Produkt ten został wykonany z krystalicznie przezroczystego materiału. Trzeba podkreślić, że specjalnie opatentowana konstrukcja Health-V, która została zastosowana w tych urządzeniach, pomaga zapobiegać zwężeniu cieśni nadgarstka. Z kolei wbudowana w materiał powłoka antybakteryjna MICROBAN zapobiega niekontrolowanemu rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Warto także wspomnieć, że antypoślizgowa podstawa zapobiega przesuwaniu się podkładek po powierzchni biurka.
Dobrym rozwiązaniem jest także podkładka pod mysz i nadgarstek, która zawiera wbudowaną podpórkę pod ten element naszego ciała. Tutaj także mamy do czynienia z konstrukcją Health-V. Nie można nie wspomnieć, że produkt został wykonany z materiału zawierającego Lycrę i generalnie pomaga skutecznie eliminować wszelkie problemy z nadgarstkami.
Warto także wyposażyć stanowiska pracy w szufladę na klawiaturę z podstawką pod mysz. Trzeba podkreślić, że ten element nie tylko pozwala uniknąć problemów z nadgarstkami, ale także daje szansę na uzyskanie dodatkowej powierzchni na biurku.