Bindownice grzbietowe


Bindownica Fellowes

Bindownica grzbietowa sprawdzi się przy organizacji dokumentów. Za pomocą grzbietu można połączyć nawet całą ryzę papieru, dodając do niej okładkę przednią i tylną. W każdej chwili kartki można wymieniać, wyciągać, a także dodawać nowe. Dzięki czemu ograniczamy koszty i nie ryzykujemy.

Łatwe i szybkie tworzenie dokumentów w bindownicy biurowej

Przed rozpoczęciem bindowania należy określić ilość kartek, jakie będzie zawierał dokument. Dzięki temu można dobrać odpowiedniej grubości grzbiet. Istnieje bowiem spora różnica wizualna między oprawą przeznaczoną do kilkunastu kartek a taką, która ma pomieścić ich kilkaset.

Następnie dodajemy do kartek okładkę przednią i tylną. Tak przygotowany blok wkładamy do urządzenia. Bindownica, za pomocą szeregu noży, wycina równo rozstawione otwory wzdłuż krawędzi, która ma zostać spięta.

Teraz wystarczy umieścić wybrany grzbiet w odpowiednim miejscu. Po pociągnięciu drążka grzbiet otworzy się, umożliwiając umieszczenie w środku kartek papieru. W końcu można ustawić dźwignię w poprzednim położeniu, aby grzbiet ponownie się zamknął.

Do czego służy bindownica?

Nowoczesna termobindownica zaprojektowana do dużego natężenia pracy w biurze

Nowoczesna termobindownica zaprojektowana do dużego natężenia pracy w biurze

Bindownica do papieru ułatwia tworzenie dokumentów omówionym sposobem. Powstałe w ten sposób bloki papieru można łatwo otwierać, przeglądać i czytać. Z tego powodu często binduje się różnego rodzaju katalogi lub oferty dla klientów. Możliwość umieszczenia okładki dodatkowo zwiększa estetykę tak utworzonego katalogu.

Bindownica stosowana jest również w biurach. Może zastąpić używanie większych i mniej poręcznych segregatorów, szczególnie w przypadku dokumentów przeznaczonych do archiwizacji lub rzadziej używanych. Co ważne, bindownica umożliwia podmianę pojedynczych kartek lub nawet całej części dokumentu. Wystarczy ponownie włożyć go w odpowiednie miejsce na urządzeniu. Po naciśnięciu drążka grzbiet ponownie się otworzy, a dostęp do kartek nie będzie stanowił problemu.

Przeznaczenie bindownicy jest więc bardzo szerokie. Umożliwia ładną oprawę katalogów, szczególnie w przypadku, gdy oferta często się zmienia i potrzebne jest regularne zmienianie cen lub opisów. Szkoleniowcy cenią te urządzenia, gdyż łatwo mogą przygotować spersonalizowane materiały edukacyjne przeznaczone tylko dla danej grupy słuchaczy. Także w pracy typowo biurowej bindownice znajdują dla siebie zastosowanie, szczególnie w archiwizacji i porządkowaniu dużej ilości dokumentów. Łączą w sobie bowiem zaletę segregatorów (dokładanie kartek lub ich wyciąganie) oraz cienkich książek do uzupełniania (zwarta budowa, zajmują mało miejsca).

Jaką bindownicę wybrać?

W zależności od ilości pracy można kupić tańszą bindownicę z jedną dźwignią, służącą zarówno do dziurkowania, jak i do otwierania grzbietu. W naszej ofercie znajdą się też nieco droższe modele z dwoma dźwigniami. Te drugie umożliwiają jednoczesne dziurkowanie nawet 30 kartek w porównaniu do trzy razy mniejszej ilości, z jakimi radzą sobie podstawowe bindownice.

Bindownica Opus junior
Dziurkuje do 8 kartek

W naszym sklepie znaleźć można również bindownicę elektryczną, posiadającą możliwość wyłączenia części noży. Posiada ona wytrzymałą metalową obudowę i elektryczny system dziurkowania.