Artykuły plastyczne i kreatywne do przedszkoli, żłobków i szkół


Artykuły plastyczne i kreatywne do przedszkoli, żłobków i szkół
Kreatywnie w przedszkolu i żłobku

Zajęcia plastyczne i kreatywne, choć powodują bałagan, brudzą ubrania i blaty stołów, są niezbędne do rozwoju najmłodszych dzieci. Czymże jest zatem kilka plam i zabrudzeń w porównaniu do szeregu korzyści dla maluszków uczęszczających do żłobków, przedszkoli i szkół? Poznaj zalety zajęć kreatywnych u dzieci oraz spis niezbędnych artykułów kreatywnych i plastycznych dla instytucji, które opiekują się najmłodszymi dziećmi.

Zalety zajęć plastycznych u najmłodszych dzieci

Zajęcia z rękodzieła, polegające na tworzeniu prac plastycznych i kreatywnych sprzyjają komunikacji, słuchaniu poleceń, oraz skupieniu i rozwijaniu wyobraźni. Korzystnie wpływają na zdrowie psychiczne oraz samopoczucie, a także wspierają umiejętności rozwojowe u dzieci uczęszczających do żłobka, przedszkola czy szkoły:

 • wzbudzają zainteresowanie dziecka
 • rozwijają potencjał artystyczny
 • zachęcają do rozwoju fizycznego, emocjonalnego, edukacyjnego, poznawczego i społecznego
 • rozwijają motorykę
 • poprawiają zręczność
 • wzmacniają mięśnie dłoni i palców
 • uczą cierpliwości, ciężkiej pracy i poświęcenia
 • rozwijają umiejętności organizacji i planowania
 • poprawiają koordynację ręka-oko i sprawność manualną
 • uczą kształtów, kolorów i faktur
 • pobudzają kreatywność, zachęcają do zabawy i eksperymentów

Artykuły plastyczne i kreatywne do przedszkoli, żłobków i szkół czyli znaczenie sztuki i rzemiosła we wczesnej edukacji

Żłobki, przedszkola i szkoły oferują dzieciom mnóstwo zajęć kreatywnych i plastycznych, w trakcie których tworzone są niezwykłe dzieła plastyczne, ozdoby świąteczne, prezenty z okazji Dnia Mamy i Taty czy dekoracje florystyczne. Zastanawiasz się, dlaczego rękodzieło i sztuka są istotnym elementem zabawy i rozwoju najmłodszych u dzieci?

Kolorowanie kredkami, malowanie farbkami lub pisakami, tworzenie figurek z gliny lub plasteliny, umiejętność składania papieru w celu stworzenia odpowiedniego kształtu, ręcznie robione kartki urodzinowe – istnieje mnóstwo korzyści płynących z zajęć artystycznych i rzemieślniczych we wczesnej edukacji. Nie tylko wzbudzają zainteresowanie dziecka, ale także wykorzystują i rozwijają jego potencjał artystyczny, a także zachęcają do rozwoju społecznego, fizycznego i poznawczego.

Zajęcia plastyczne wykorzystują małe paluszki i rączki dzieci, dzięki czemu nawet najprostsze czynności, takie jak kolorowanie kredką, trzymanie pędzelka czy ugniatanie plasteliny – wzmacniają mięśnie.

Wraz z doskonaleniem umiejętności motorycznych, zwiększają zręczność i zwinność dziecka. Korzystnie wpływają nie tylko na sprawność aktualną, ale również zdolności artystyczne.

Zaangażowanie w zajęcia artystyczne i kreatywne już w żłobku świetnie wpływa na koordynację ręka-oko, co pomoże dziecku w szkole podstawowej, gdy będzie uczyć się pisać i czytać.

Dają możliwość wyrażania swoich uczuć w znaczący, pozytywny i namacalny sposób oraz satysfakcję z samodzielnego wykonywania dzieł plastycznych.

Przebywanie z innymi dziećmi podczas zajęć plastycznych pomaga w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, a wspólne wykonywanie prac kreatywnych wzmacnia więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem.

Pozytywnie wpływają na umiejętność myślenia i rozwiązywania problemów, z którymi dziecko może się mierzyć podczas prac kreatywnych i plastycznych.

Ćwiczą i ułatwiają podejmowanie skutecznych i prawidłowych decyzji, co pomaga rozwiązywać problemy i z pewnością przyda się w wielu życiowych przedsięwzięciach.

Poprzez sztukę i rzemiosło poprawiają umiejętność wizualizacji oraz zapamiętywania skomplikowanych projektów.

Artykuły plastyczne i kreatywne do żłobków, klubów malucha i przedszkoli

Zajęcia dydaktyczne w najlepszych żłobkach i przedszkolach urozmaicane są pracami plastycznymi i kreatywnymi. W tym celu niezbędna jest wyprawka w postaci artykułów kreatywnych i plastycznych, które pod nadzorem dorosłych mogą być stosowane przez dzieci poniżej 3 roku życia. W sklepie internetowym z artykułami plastycznymi dla żłobków i przedszkoli znajdziesz szeroki wybór różnorodnych materiałów plastycznych w tym: farby do malowania palcami, kredę, glinę, kredki, pisaki, glinę, plastelinę, kolorowy papier, kleje, bibułę czy tekturki. Kreatywne pomoce plastyczne dla żłobka, przedszkola i szkoły ułatwią maluszkom poznanie rozmaitych technik plastycznych. Wiele żłóbków i przedszkoli w sklepie internetowym Biurwa.pl kupuje także szablony, artykuły kreatywne, papier samoprzylepny, kartony kolorowe, zestawy kreatywne gry czy ozdoby i dekoracje świąteczne.

Artykuły plastyczne i kreatywne dla najmłodszych dzieci – gdzie kupić?

Najbardziej troskliwi rodzice, którym zależy na wszechstronnym rozwoju dzieci, również poprzez zajęcia plastyczne wykonywane z maluszkami w domowym zaciszu pobudzają ich wyobraźnię i kreatywność oraz zachęcają do swobodnego wyrażania siebie. Oczywiście najprościej jest włączyć dziecku telewizor czy laptop lub dać telefon albo tablet. Niemniej jednak to, co zaszczepimy w umysłach najmłodszych dzieci, przełoży się na ich rozwój psychofizyczny oraz umiejętności życiowe.

Zastanawiasz się gdzie kupić najlepsze artykuły plastyczne i kreatywne do zabawy z najmłodszymi dziećmi w domu? Zajrzyj do sklepu internetowego z produktami dla żłobków, szkół i przedszkoli, by znaleźć wszystko, co niezbędne w jednym miejscu. Ułatwią Ci pobudzanie kreatywności i zapewnienie dzieciom rozrywki, a być może pomogą odkryć niezwykłe zdolności plastyczno-kreatywne.

Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi artykułami plastycznymi od plasteliny, papieru kołowego, farb i kredek poprzez klej czy blok rysunkowy. W swojej ofercie posiadamy także szeroką gamę artykułów kreatywnych, a wśród nich cekiny i diamenciki, filce, pianki i taśmy, brokaty czy ruchome oczka. Wszystko to pozwoli stworzyć Ci niezwykłe ozdoby, wydzieranki czy kolorowanki wspólnie z najmłodszym dzieckiem niezależnie od okazji.

Podsumowując, warto podkreślić, że czas przeznaczony na zajęcia plastyczne i rękodzielnicze zarówno w domu, jak i w żłobku, przedszkolu czy szkole może być doskonałym połączeniem zabawy, nauki i edukacji. To doskonała inwestycja w rozwój maluszka od najmłodszych lat.