Wyprawka dla pierwszoklasisty co kupić


Najprawdopodobniej w tym roku Twoje dziecko lub wnuk wyrusza po raz pierwszy do szkoły podstawowej i stajesz przed dylematem co kupić, co jest potrzebne a co będzie zbędne.

Ponieważ spotkaliśmy się z wieloma pytaniami od rodziców, którzy mają podobny dylemat, postanowiliśmy przygotować listę niezbędnych artykułów szkolnych, najlepszej jakość ale jednocześnie w przystępnej cenie.

Wiele szkół wywiesza listy na drzwiach szkoły lub stronie internetowej, w razie pytań można dzwonić do sekretariatu. Przedstawiona przez nas propozycja/ ściąga opiera się na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz zebranych listach udostępnianych przez szkoły. Zapraszamy do lektury:

NIEZBĘDNIK PIERWSZOKLASISTY:

Plecak lub tornister – tutaj jest bardzo szeroki wybór, jednak wszystkie oferowane przez nas tornistry są lekkie, z profilowanymi pleckami i szerokimi regulowanymi szelkami które pozwolą dopasować się do szerokości plecków dziecka. Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii tornister szkolny powinien posiadać usztywnioną tylną ściankę, która jest na tyle szeroka, że obejmuje praktycznie całe plecy, dlatego dla pierwszoklasistów najlepiej sprawdzą się tornistry.flowwers1

2. Piórnik  dwukomorowy na 2 zamki lub jednokomorowy na 1 zamek, można również rozważyć zakup tuby lub saszetki na przetrzymywanie kredek i flamastrów

       

3. Akcesoria do piórnika: 

 

 

4. Zeszyty:

 

 

5. Artykuły papiernicze:

 

6. Dodatkowo:

 

Mamy nadzieje, że uda Wam się zrobić udane zakupy które zadowolą i dziecko i Was bo zdecydowanie te pierwsze dni czasami tygodnie będą dla Was i waszych pociech najważniejsze.

 

Powodzenia