Minimalizm – trend, który powinien zagościć w każdym biurze


Minęły już czasy zagraconych biurek. Dzisiaj w modzie jest ład i harmonia. Stąd też popularność nowego trendu, jakim jest minimalizm. Przybył on do nas z odległej Skandynawii i skutecznie podbił nasze serca. Już wyjaśniamy, dlaczego!
Jeżeli chcemy zapewnić sobie maksymalną efektywność, musimy umiejętnie zorganizować przestrzeń wokół siebie. Im jej dookoła nas więcej, tym większe wrażenie porządku i wyciszenia. Popularny obecnie styl minimalistyczny to więc nie kolejna wymyślna moda, ale prosty sposób na to, by zapewnić sobie doskonały nastrój i znakomite warunki do pracy. Jak w jego duchu urządzić zatem biuro?
1. Postaw na białe sufity i ściany
Biel to sztandarowy kolor stylu minimalistycznego. Dzieje się tak dlatego, że jest ona uniwersalna, ponadczasowa i gwarantuje nam niezmącony niczym spokój. Bez problemu dowolnie można dobierać do niej dodatki, a do tego optycznie powiększa każdą przestrzeń.

min

2. Czerp garściami z natury

Minimalizm sięga też po to, co zawsze modne, czyli naturalność. Dlatego polecane są tutaj gołe, drewniane podłogi, ceglane ściany (lub też ich fragmenty), a także kamienne oraz szklane dodatki.

3. Zainwestuj w duże, proste meble

Sięgaj po najzwyklejsze w świecie półki, do tego klasyczne regały i równie klasyczne biurko. Minimalizm to umiłowanie prostoty, toteż nie wchodzi tutaj w grę żaden przepych czy wymyślne formy. Jako krzesło doskonale sprawdzi się kultowy model Eames.

4. Zadbaj o odpowiednią organizację akcesoriów

Nasz blat ma być czysty, a wszystkie ołówki, długopisy, zszywki czy dokumenty – właściwie zorganizowane. Z pomocą przyjdą Ci tutaj najróżniejsze gadżety, które nie tylko skutecznie się z nimi uporają, ale też dodadzą twojemu biuru nowoczesnego sznytu.

5. Umiejętnie dobieraj dodatki

Zamiast tradycyjnych obrazów, postaw na nowoczesne grafiki bądź plakaty z motywacyjnymi hasłami. Na ścianach wieszaj białe lub czarne, drewniane ramki, zaś na biurku stawiaj świeżo cięte kwiaty. Dzięki temu Twoje biuro nabierze wielkomiejskiego stylu, a Tobie praca będzie szła jak nigdy dotąd!

dodat

 

Piękne minimalistyczne rozwiązania do kupienia:

image

Przybornik

 

image (1)

Pojemnik na dokumenty

 

image (1)

Zestaw 5 szuflad