Markery olejowe – poznaj je bliżej


Co to i jak można wykorzystać markery olejowe?
W biurze podstawowym asortymentem są markery. Nie może ich zabraknąć, ponieważ bardzo często używane są do rozmaitych prezentacji, notatek czy zakreślania ważnych informacji (nie tylko na tablicach, ale również w swoich własnych, indywidualnych dokumentach). Na rynku jest ich całe mnóstwo, różnią się od siebie wytrzymałością, kolorem, grubością kreski i wieloma innymi parametrami. Jednym z rodzajów są markery olejowe. Czym się jednak charakteryzują?
Jak wygląda marker olejny?
Rozpoznać można go przede wszystkim po specyficznej metalowej obudowie, która posiada ruchomą część w środku. Służy to do wymieszania farby olejnej (którą używa się jako materiał do pisania). Co więcej, marker ten jest zaopatrzony zwykle w sprężynującą końcówkę działającą jak tłoczek – po jej naciśnięciu, zostaje „pobrana” porcja atramentu. Ten rodzaj pisaków cechuje wyjątkowa wytrzymałość na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych, więc nie trzeba się obawiać, że napisany tekst będzie zmazany po przypadkowym przyciśnięciu go jakimś przedmiotem (na przykład ręką). Tą cechę zawdzięcza specjalnemu tuszowi olejowemu, którego nie tylko niełatwo jest zetrzeć, ale także nie działała na niego promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu nie blaknie od promieni słonecznych, a także nie ulega działaniu wody.

 
Do czego są wykorzystywane markery olejowe?
Zazwyczaj wykorzystuje je się do pisania na materiałach, które są śliskie i nieprzystosowane do tego typu działań. Może to być między innymi szkło czy metal, plastik, kamień, ale równie dobrze można wykorzystać je do pisania po nieco brudniejszych oraz zatłuszczonych powierzchniach, aby skutecznie zakryć taką nieestetyczną powierzchnię (ale to czy się uda zależy to w głównej mierze od rodzaju i jakości danego pisaka). Co ciekawe, używany może być do poprawiania napisów na nagrobkach, aby stały się bardziej wyraźne. Kolory są bardzo zróżnicowane, dostać można marker olejny dosłownie w każdej barwie, łącznie z białą czy srebrną

ZŁOTEGO MARKER KUPISZ TUTAJ ->

pyt3

MARKERY OLEJOWE ZNAJDZIESZ TUTAJ ->

 

 

ZOBACZ VIDEO INSPIRACJE: