Jak wybrać meble do biura?


Co jest najważniejsze w każdym biurze? – oprócz pracownika, rzecz jasna. Oczywiście są to meble. Dlaczego są one takie ważne? Bo biuro to wizytówka firmy. Gdy klient wchodzi do jej siedziby, widzi właśnie biuro i na jego podstawie wyrabia sobie o opinię. Z drugiej strony biuro to serce firmy, aby więc ta mogła sprawnie funkcjonować, trzeba zapewnić sekretarce i innym pracownikom biurowym wygodne warunki do pracy – w tym komfortowe meble. Na te dwie kwestie zwracajmy uwagę, wybierając meble.

5

Meble biurowe powinny być zgodne z charakterem firmy. Można też zdecydować się na rozwiązanie uniwersalne – proste, drewniane, ale eleganckie, regały wraz z biurkiem, połączone z drewnianymi lub skórzanymi siedzeniami. Jednak w przypadku nowoczesnej firmy lub nietypowej branży warto pokusić się o bardziej oryginalne rozwiązania – innowacyjny design (np. połączenie metalu ze szkłem), styl retro lub akcenty nawiązujące do branży mogą być trafionym pomysłem.

7

Bez względu na to, jaki styl mebli uznamy za najlepszy, pamiętajmy, by był on spójny. Każdy element umeblowania powinien być „od kompletu” – dlatego też najlepiej kupować meble na wymiar. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, a ponadto będą dokładnie takie, jakich potrzebujemy.

8

Wiemy już, jak mają wyglądać meble, ale – ile powinno ich być? Tu ważna jest zasada – co za dużo, to nie zdrowo. Z drugiej jednak strony musimy zapewnić wszystko to, co niezbędne do sprawnego funkcjonowania biura. Co więc powinno się znaleźć? Przede wszystkim szafa na . Warto, by znalazły się w niej zarówno półki na segregatory, jak i zamknięte szafki, w których można układać teczki i skoroszyty. Jeśli będziemy mieć dokumenty, które szczególnie nie powinny trafić w niepowołane ręce, wybierzmy szafę antywłamaniową. Ponadto potrzebne będzie funkcjonalne biurko, miejsce na przechowywanie rzeczy osobistych, kurtek, a także fotele/krzesła biurowe – i dla pracownika, i dla klientów.

Pamiętajmy też, że meble muszą być wygodne dla pracowników – zwłaszcza fotel i biurko, które powinny zapewnić zdrową dla kręgosłupa pozycję ciała.

 

My mebli nie mamy ale znajduje się w naszej ofercie wiele udogodnień, które znacznie ułatwią prace

image

podpórki do pleców

 

image (1)

Podnóżek do nóg

 

image (2)

Fotel biurowy