Jak utrzymać porządek na biurku?


Nie tylko to, co mamy na biurku ma znaczenie, ale również to, w jakim porządku się to znajduje ma znaczenie. Nie ukrywajmy, stan naszego biurka świadczy nie tylko o nas samych, ale również o naszym podejściu do pracy. Poza tym jeśli nasze biurko jet dobrze zorganizowane, nasza praca też taka będzie, a przede wszystkim wpłynie to naszą motywację i efektywność.

Ciągłe przerzucanie papierów czy przeglądanie szuflad w poszukiwaniu jednego przedmiotu, który jest nam niezbędny do pracy to nic przyjemnego. Strata czasu i nerwy odbiją się na twojej pracy i w bardzo bezpośredni sposób, bo co zrobisz, jeśli zgubisz ważne dokumenty? A to jest całkiem prawdopodobne jeśli na twoim biurku panuje chaos. Dlatego tak ważne jest, by zarówno w swojej pracy, jak i na biurku wprowadzić odrobinę dyscypliny.

47d8834f225b0bf082d6dce24fbd2c36

Sortowanie dokumentów

Na ten element składają się dwa czynniki. Przede wszystkim należy zorganizować pojemniki, teczki, segregatory, które odpowiednio podpiszemy i ustawimy na półce lub w szafce. Drugim czynnikiem jest systematyka, czyli po prostu konsekwencja wkładania dokumentów do odpowiednich teczek, a nie odkładanie ich na jedną kupę z myślą, że kiedyś się samo pochowa. To samo dotyczy karteczek z numerami, które na bieżąco wpisujmy do notatnika Wtedy na pewno się nie pogubią

image (3)cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

imagecart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

image (1)cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

 

Sprzątanie

Oczywiście, jeśli będziemy w miarę trzymać się punktu wyżej, sprzątanie będzie wyłącznie formalnością. Jednak jeśli podejdziemy do tego z założeniem, że co pół roku będziemy odgruzowywać biurko, to firma w takim stanie może nie przetrwać do tego czasu. Raz w tygodniu przejrzyjmy notatki, przyrządy biurowe i wszystko, co znajduje się na biurku i bez oporów wyrzućmy to co już jest nieaktualne lub nie nadaje się do użycia. Powycierajmy kurz i plamy po kawie – te starajmy się jednak ścierać na bieżąco.

image (2)cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

image (3)cart_violet_icon_shopping_cart_symbol_cg9p1606169c_th

Wszystko ma swoje miejsce

Staraj się ustalić, gdzie co powinno stać i trzymać się tego schematu. Pozwoli to nie tylko utrzymać porządek na biurku, ale również w pracy. Dzięki temu będziesz zawsze wiedział, gdzie co leży.