Jak ożywić nudne biuro? Proste sztuczki designerskie


Kiedy rozejrzymy się dookoła, możemy dojść do smutnego wniosku, że nasze miejsce pracy aranżacją przypomina poprzednią epokę. Stare, nieciekawe meble, gołe ściany i poustawiane na parapetach doniczkowe kwiaty wprowadzają mało przyjazną atmosferę, a my na sam ten widok zaczynamy ziewać z nudów. Można jednak temu zaradzić.
Już w kilku prostych krokach pokażemy Ci, jak kreatywnie odmienić każde wnętrze. A zatem – do dzieła!

1. Ożyw swoje ściany i meble
Jeżeli chcesz zafundować sobie efektowną metamorfozę biura, wcale nie musisz rozbijać świnki skarbonki. Zamiast wydawać się na wycieczki do Ikei i kupować wszystko od nowa, postaw na… okleinę. Jest niedroga, łatwa w użyciu i efektowna. Za jej pomocą zmienisz meble nie do poznania!

2. Zainwestuj w designerskie gadżety
Niekiedy jeden gadżet wystarczy, aby skutecznie skupić na sobie wzrok i zmienić wygląd nudnego biura. To może być oryginalny fotel czy pufa, nietuzinkowa lampa czy zdobiący biurko globus. Gołe parkiety ożywi włochaty dywan, zaś tarzające się po podłodze kable poskromią ludziki Lego.

lego

3. Niech Twoje ściany przemówią

Ozdobą ścian mogą być nie tylko smętne widoczki, ale także motywujące do działania cytaty. Świetnie sprawdzą się one zwłaszcza w biurach, gdzie praca umysłowa to przecież podstawa. Dzięki nim dodasz sobie energii i skutecznie przeprowadzisz metamorfozę wnętrza.

sciany

4. Wyrzuć te straszne firany

Poszarzałe, zakurzone firanki nadają się już tylko do wyrzucenia. Jeśli zostawisz okna odsłonięte, tchniesz do pomieszczenia tak światła, jak i powietrza. Optycznie powiększysz też przestrzeń i zapewnisz sobie pełen dostęp do słońca.

5. Pomaluj jedną ze ścian farbą magnetyczną

Magnetyczna ściana to idealne miejsce do pisania kredą. Możesz zapisywać na niej harmonogram dnia, listę rzeczy do zrobienia, ważne spotkania czy telefony Dzięki temu masz pewność, że żadna informacja Ci już nie ucieknie.

6. Dekoracje? Tak, byle wolne od banału!

Pozbądź się oklepanych doniczek i kurzących się na regałach bibelotów. Postaw na elementy, które nie tylko zorganizują przestrzeń wokół Ciebie, ale też dodadzą jej trochę polotu.

min