Jak czyścić monitor i laptopa?


Dzisiaj coraz trudniej wyobrazić sobie nam życie bez użycia komputera. Co więcej, większość z nas posiada już nie tylko urządzenie stacjonarne, ale także laptopa, którego można wszędzie ze sobą zabrać. Zarówno monitor, jak i laptop wymagają regularnego czyszczenia. Tylko wówczas będą służyły nam długo w doskonałym stanie. Podpowiadamy, jak czyścić swój sprzęt komputerowy.

j

Co będzie nam potrzebne?

Aby wyczyścić monitor oraz ekran w laptopie, potrzebne będą:

  • wykonana z bawełny szmatka – może to być nawet stary podkoszulek;
  • płatki kosmetyczne;
  • skompresowane powietrze;
  • płyn do mycia monitorów.

 

SPRĘŻONE POWIETRZE cena 23,55zł brutto

image (25)shop

 

PIANKA CZYSZCZĄCA DO EKRANÓW, SZKŁA cena 11,24zł brutto

 

image (26)shop

Z pomocą skompresowanego powietrza można bardzo dokładnie usunąć najmniejsze, niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia znajdujące się na ekranie. Z powietrza trzeba korzystać ostrożnie. Kurz zawsze wymiatamy, poruszając się od jednej strony do drugiej. Najrozsądniej jest zacząć od góry i kierować się do dołu.

Następnie przychodzi pora na dokładne wyczyszczenie monitora przy pomocy pianki czyszczącej. Wystarczy niewielka ilość preparatu, aby powierzchnia ekranu pozostała czysta. Najlepiej jest wykonać małe, okrężne ruchy, pamiętając przy tym, aby nie ominąć żadnego fragmentu monitora. Inaczej pozostaną na nim nieumyte obszary.

Po zakończeniu tej czynności warto jeszcze raz wytrzeć monitor, ale już bez pianki czyszczącej. Resztki preparatu znajdujące się przy obudowie monitora należy delikatnie usunąć wacikiem kosmetycznym. Następnie miękką szmatką (może to być nawet zwykły bawełniany podkoszulek) wycieramy monitor. Dzięki temu jego powierzchnia staje się lśniąca i pozbawiona będzie niewielkich nawet smug.

Czyszcząc monitor oraz ekran laptopa, warto pamiętać również o obudowie. Wykorzystać można do tego celu piankę do czyszczenia albo sięgnąć po wacik kosmetyczny delikatnie zwilżony i mocno odciśnięty.

 

Inne produkty przydatne przy czyszczeniu:

CHUSTECZKI CZYSZCZĄCE DO MONITORÓW

image (27)shop

 

PIANKA DO CZYSZCZENIA OBUDÓW

image (28)shop