Farby, kredki i ołówki czyli niezbędnik każdego małego artysty


a group of kids with backpacks run forward as if just getting out of school

Każdy mały artysta powinien posiadać odpowiednie akcesoria, które pozwolą mu na tworzenie różnorakich dzieł sztuki. W zdecydowanej większości przypadków rodzice stawiają na kredki. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby rozwijać talent i wyobraźnie malucha, możemy sięgnąć po znacznie więcej.

Kredki
Tutaj producenci dają nam naprawdę ogromny wybór. W sprzedaży dostępne są kredki:
ołówkowe;
świecowe;
pastelowe.

Kredki dla dzieckado sklepu

Pozwalają one na uzyskiwanie innych efektów na papierze. Najłatwiej rysuje się kredkami ołówkowymi. Dzieci jednak chętniej wybierają świecówki. Warunkiem jest, aby nie było zbyt tłuste, bo takimi rysuje się naprawdę ciężko. Niezależnie od tego, czy dziecko rysuje kredkami ołówkowymi, czy świecowymi, zawsze rozwija wyobraźnię oraz ćwiczy motorykę małą, która ogromne znaczenie ma w późniejszej nauce pisania. Bazgrać na kartkach mogą już półtoraroczne dzieci – warto je do tego zachęcać.

Farby

farba
W tym wypadku producenci również nie rozczarowują rodziców małych artystów. W sprzedaży dostępne są farby:
plakatowe;
akwarelowe.
Ciekawą grupę stanowią farby do twarzy, które pozwalają na tworzenie barwnych malunków na naszych buziach.

face-paintingChcesz sprawić dziecku prawdziwą przyjemnością? Pozwól mu pomalować twoją twarz. Z pewnością dostarczysz mu tym samym wiele radości. Rodzice zazwyczaj dają dzieciom do malowania pędzelki, podczas gdy one uwielbiają robić to palcami. Nie zabraniaj dziecku malować przy użyciu tylko rąk. Pamiętaj jednak, aby zabezpieczyć nie tylko jego ubranie, ale również ściany i obrusy.

 

Ołówki
Malować można także przy użyciu ołówka. Wprawdzie młodsze dzieci preferują raczej barwne rysunki, ale już tym nieco starszym szkice w samym ołówku mogą przypaść do gustu.

Każdy rodzic powinien dbać o wszechstronny rozwój swojego dziecka. Artykuły plastyczne takie, jak farby, kredki, ołówki czy plastelina z całą pewnością mu w tym pomo