A może biuro na godziny? Na co zwracać uwagę


Trudno nie zauważyć rosnącej tendencji do zakładanie mikrofirmy. Jest ona prowadzona przez jedną osobę, która zwykle też nie zatrudnia żadnego dodatkowego pracownika. W związku z tym w wielu przypadkach jest ona rejestrowana w prywatnym domu pracownika – tak jest taniej i wygodniej. Ale co zrobić, gdy pojawia się potrzeba organizacji spotkania biznesowego? Przecież nie zaprosimy kontrahenta w swoje domowe progi, bo będzie to wyglądało nieprofesjonalnie, z kolei restauracja nie zawsze wchodzi w grę – z różnych powodów. Ale jest wyjście z tej sytuacji – proste, wygodne i bardzo profesjonalne. Są to tak zwane biura na godziny. Coraz częściej powstają one zwłaszcza w dużych miastach, ciesząc się rosnącą popularnością. Przyjrzyjmy się temu, na co zwracać uwagę, szukając dla sowich potrzeb biura na godziny.

biuro-coworkingowe

Wybierając biuro na godziny, zapewne najpierw patrzymy na lokalizację. Owszem, centrum może brzmieć bardziej prestiżowo, wiąże się też z łatwiejszym dojazdem – a jednak niech to nie będzie kluczowa kwestia. Ważniejsze jest to, co w takim biurze się znajduje.

Przede wszystkim upewnijmy się, że rezerwujemy biuro jednostanowiskowe. Raczej nie chcielibyśmy spotkać się z klientem, podczas gdy tuż obok nas, przy drugim biurku siedzi inny, w dodatku obcy nam, pracownik. Po drugie, upewnijmy się, jakie jest wyposażenie miejsca. Poza biurkiem powinien znaleźć się, urządzenia biurowe, dostęp do internetu bezprzewodowego, a nawet ekspres bądź czajnik elektryczny – by poczęstować kontrahenta kawą.

coworking

Nie bez znaczenia będzie również cena wynajęcia biura – płaci się „za godzinę”, choć zwykle istnieje możliwość wykupowania abonamentu. Jest to wygodna opcja, jeśli wiemy, że będziemy potrzebować takiego neutralnego miejsca częściej (mimo wszystko będzie to tańsza opcja niż wynajęcie tradycyjnego biura). Wiele biur na godzinę zapewnia w cenie obsługę biurową – na przykład na ich adres można otrzymywać korespondencję firmową. Na pewno taki adres biurowy będzie wiązał się z większą renomą niż prywatny adres domowy.

coworking-biuro

Warto wybierać firmę godną zaufania – nawet jeśli nie jest ona najtańsza. Na pewno będzie to lepsze niż ciągłe zmienianie „siedziby”, co może dezorientować klientów.